ՄԱԿ-ին հայտնում ենք ամոթ. նրանց չի հետաքրքրում Արցախում ցեղասպանվող ժողովուրդը.Արցախից տեղահանվածների ակցիան՝ ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց 08/08/2022   11:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախից տեղահանվածները ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց ակցիան ավարտելուց  հետո իրենց  շարժվեցին դեպի ՄԱԿ-ի գրասենյակ:
«Հանուն Հադրութի» ՀԿ նախագահ Լևոն Հայրյանը հայտնեց, որ ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի գրասենյակում չեն ընդունել իրենց, քանի որ բոլորը արձակուրդ են գնացել.
«ՄԱԿ-ի վերաբերմունքը Արցախի և մարդկանց իրավունքների հարցերում խիստ խտրական է, քաղաքականացված է, չեն հետաքրքրվում ցեղասպանվող ժողովրդով: Այն, որ այսօր Արցախում ժողովուրդ է ցեղասպանվում՝ ֆիզիկապես և բարոյապես, իսկ վաղը Արցախը հնարավոր է հայաթափվի, այս ամենը չի հետաքրքրում ՄԱԿ-ին: ՄԱԿ-ին հայտնում ենք ամոթ, որ չեն հետաքրքրվում Արցախում ցեղասպանվող ժողովրդով»,-ասաց Հայրյանը:
Ակցիայի մասնակիցները ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց սկսեցին վանկարկել՝ ամոթ:
Նշենք, որ այսօր ավելի վաղ արցախցիները նաև ակցիա են արել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց, իսկ օգոստոսի 5-ին նրանք ակցիա են արել ՀՀ-ում Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի դեսպանատների դիմաց:

Вынужденные переселенцы из Арцаха пристыдили ООН за безразличие к народу, подвергающемуся геноциду 08/08/2022   12:26  |  Лента новостей
Вынужденные переселенцы из Арцаха после акции у посольства США в Армении направились к зданию офиса ООН в Ереване.
Председатель общественной организации “Во имя Гадрута” Левон Айриян сообщил, что в офисе ООН их не приняли, поскольку все в отпуске.
“Отношение ООН к Арцаху и правам человека весьма дискриминационное, политизированное, они не интересуются народом, который подвергается геноциду. ООН не интересует, что сегодня народ в Арцахе  физически и морально подвергается геноциду, а завтра он может быть изгнан из Арцаха. Позор ООН за то, что не интересуется народом, подвергающимся геноциду в Арцахе”, - сказал Айриян.
Участники акции и офиса ООН стали скандировать “Позор!”.
Отметим, что ранее арцахцы провели также акцию у здания посольства США в Ереване. А 5 августа они собрались у дипредставительств России и Франции.