Ադրբեջանի՝ այս փուլի համար նախանշած քաղաքական պահանջները ՀՀ իշխանությունները հրատապ կերպով իրականացրեցին. Աբրահամյան 08/08/2022   10:04  |  Մեկնաբանություն
Մեկ շաբաթ է բոլոր մանրամասներով ուսումնասիրում եմ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի դրդապատճառները։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը.
«Ե՛վ քաղաքական, և՛ ռազմական, և՛ ռեգիոնալ տեսանկյունից, դետալային, հաշվարկված օպերացիա էր։
Ադրբեջանի՝ այս փուլի համար նախանշած քաղաքական պահանջները ՀՀ իշխանությունները հրատապ կերպով իրականացրեցին, իսկ ռազմական առումով՝ ադրբեջանական զորքերը վերադասավորումներ/վերադիրքավորումներ իրականացնելով Արցախի ուղղությամբ, սեղմում են օղակը՝ մեծացնում ճնշումը։
Ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրության պայմաններում, Հայաստանի իշխանությունը գործելու, քայլ անելու հնարավորություն այլևս չունի, եթե նույնիսկ ինչ-ինչ հրաշքով, նման ցանկություն առաջանար։
Այս ծանր պայմաններում հնարավորության պատուհան կարող է բացվել միայն այն դեպքում, եթե ՀՀ-ում տեղի ունենա իշխանափոխություն, հակառակ դեպքում Ադրբեջանը մինչև Երևան շարժվելու լեգիտիմ հիմքեր է նախապատրաստում և որքան իրավիճակը թույլ տա՝ կշարժվի առաջ»։
10:09 05/08/2022  |  ՄեկնաբանությունՄենք մեր զինծառայողներին միայնակ թողնելու և գլուխներս ազատելու իրավունք չունենք. Աբրահամյան
20:20 04/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Նկատեցի՞ք, թե ինչպես Բերձոր քաղաքի, Աղավնո ու Սուս գյուղերի շուտափույթ հանձնման թեման երկրորդ պլան տեղափոխեցին». Տիգրան Աբրահամյան
10:15 04/08/2022  |  ՄեկնաբանությունՀՀ իշխանությունների տրաֆարետային հայտարարությունները զուտ իմիտացիոն, իշխանության պահպանման գործառույթ ունեն. Աբրահամյան
17:00 03/08/2022  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանն առավել սեղմում է օղակը՝ պահանջելով ամբողջական զինաթափում. Աբրահամյան
09:43 03/08/2022  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանի պահանջով ժամանակից շուտ զորացրում է իրականացվել. Տիգրան Աբրահամյան
09:00 02/08/2022  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանական վերջին ագրեսիայի հիմքում Հայաստանի իշխանությանը իջեցված 2 պահանջ է. Տիգրան Աբրահամյան
19:55 01/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿուլիսներում թեմաներ են եռում, որոնք կարող են Հայաստանի ու Արցախի համար ծանր հետևանքներ ունենալ. Տիգրան Աբրահամյան

Депутат парламента Армении поделился своими соображениями о причинах последней агрессии Азербайджана 08/08/2022   12:04  |  Комментарий
Депутат Национального Собрания Армении от фракции “Честь имею”, эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян изучил причины последней агрессии Азербайджан и кратко поделился своими соображениями.
“Неделю детально изучаю причины последней агрессии Азербайджана. Это была тщательно спланированная операция и с политической, и с военной, и с региональной точек зрения. Власти Армении в срочном порядке реализовали политические требования Азербайджана на этом этапе, а в военном плане – азербайджанские войска, осуществив перегруппировки/передислокации в направлении Арцаха, сжимают кольцо, увеличивая давление”, - написал Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
По его словам, в сложившейся военно-политической обстановке, у властей Армении отныне нет возможности действовать, предпринять шаги, если даже подобное желание каким-то чудом возникнет.
“В столь тяжелых условиях окно возможностей может открыться только в том случае, если в РА произойдет смена власти, в противном случае Азербайджан будет готовить легитимные  основания для продвижения вплоть до Еревана и, насколько позволит ситуация, продвинется вперёд”, - написал Тигран Абрамян.