Երկրաշարժից փլուզման ահազանգեր չեն եղել. Շիրակի մարզպետ 07/11/2022   10:13  |  Մեկնաբանություն
Առավոտյան ժամը 07:36-ին, Բավրա գյուղից 14 կմ արևելք գրանցվել է հերթական երկրաշարժը:  Այս մասինֆեյսբուքի իր էջում գրել է Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանը:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6 բալ, Շիրակի մարզի բնակավայրերում այն զգացվել է 5 բալ ուժգնությամբ։
ԱԻՆ Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության պետ Ալեքսան Գյոզալյանի փոխանցմամբ`այս պահին փլուզման ահազանգեր չեն եղել։
Մարզպետարանի պատասխանատու ստորաբաժանումները տեղեկատվություն են հավաքագրում մարզի բոլոր համայնքներից՝ արձանագրված հնարավոր վնասները ճշտելու համար։
16:43 10/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում երկրաշարժ է գրանցվել
08:50 05/07/2022  |  Արտակարգ պատահարներԳիշերը երկրաշարժ է տեղի ունեցել Աշոցքում
14:29 02/07/2022  |  Արտակարգ պատահարներԵրկրաշարժ՝ վրաց-ռուսական սահմանին
09:44 02/07/2022  |  Արտակարգ պատահարներԵրկրաշարժ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Հորմոզգան նահանգում
08:45 27/06/2022  |  Արտակարգ պատահարներԵրկրաշարժ` Բավրա գյուղի մոտ. ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են ավելի քան 10 բնակավայրում
10:31 25/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈՒժեղ երկրաշարժ՝ Իրանում
12:22 22/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀզոր երկրաշարժ Աֆղանստանում. կա առնվազն 280 զոհ
16:29 19/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում երկրաշարժ է գրանցվել
08:55 17/06/2022  |  Արտակարգ պատահարներԼուսադեմին երկրաշարժ է տեղի ունեցել Բավրա գյուղի մոտ. ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են մոտ 10 բնակավայրում

Сигналов о разрушениях из-за землетрясения в Ширакской области Армении не поступало - губернатор 07/11/2022 11:08 | Чрезвычайное просшествие
Сигналов о разрушениях из-за землетрясения в Ширакской области Армении на данный момент не поступало, сообщила губернатор области Назели Багдасарян со ссылкой на начальника областного спасательного управления МЧС республики Алексана Гезаляна.
“Ответственные подразделения областной администрации собирают информацию во всех общинах области для уточнения возможного зарегистрированного ущерба", - написала Багдасарян на своей странице в Facebook.
Как ранее сообщила пресс-служба МЧС Армении, 11 июля в 07:36 по местному времени в 14-ти километрах к востоку от села Бавра на границе с Грузией произошло землетрясение магнитудой 4.4. Сила подземных толчков в эпицентре составила 6 баллов. Землетрясение силой 5 баллов ощущалось в Ширакской, Лорийской областях, а также в Тавушской и Арагацотнской областях(4 балла). Толчки силой 2-3 балла ощущались и в Ереване.