Հանձնարարում եմ աշխատել կոորդինացված՝ Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների ձեռք բերած պայմանավորվածությունները հնարավորինս շուտ իրագործելու համար․ վարչապետ (տեսանյութ) 07/07/2022   11:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչները վերջին հանդիպմանը, ինչպես տեղյակ եք, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանը բացել երրորդ երկրների քաղաքացիների համար, ինչպես նաև Հայաստան-Թուրքիա և հակառակ ուղղությամբ բեռնափոխադրումներ իրականացնել օդային ճանապարհով։ Հիմա շատ կարևոր է, որ մեր գերատեսչությունները Թուրքիայի համապատասխան գերատեսչությունների հետ աշխատեն, քանի որ այդ աշխատանքից է կախված դրանց իրագործումը»,- Գործադիրի այսօրվա նիստի մեկնարկից առաջ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանն ու հանձնարարեց աշխատել կոորդինացված, որպեսզի հնարավորինս շուտ իրագործվեն ձեռք բերված պայմանավորվածությունները։
10:20 07/07/2022  |  ՄամուլԱԱԾ-ն ու ոստիկանությունը նախարարություններ չդարձան. Փաշինյանը խաբել է. մաս 44. «Ժողովուրդ»
10:14 07/07/2022  |  ՄամուլԻնչու Փաշինյանը չէր գնացել Բրյուսովի միջոցառմանը. «Հրապարակ»
10:02 07/07/2022  |  ՄամուլՓաշինյանի հետ հանդիպումների ժամանակ յուրայիններին սկսել են «շմոն» անել. «Հրապարակ»
20:35 06/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ
09:50 06/07/2022  |  ՄամուլՈւմ եւ ինչու պարգեւատրեցին. «Հրապարակ»
11:52 05/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿԾ պետ Սերգեյ Ատոմյանին շնորհվել է արդարադատության գեներալ-մայորի կոչում
10:41 05/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը Սահմանադրության օրն այցելել է «Դիլիջան» ազգային պարկ.Աննա Հակոբյանը ցույց է տվել՝ ինչպես է նա եղջերուներին կերակրում
10:00 05/07/2022  |  ՄամուլԶոհվածի հորը ծեծողին էլ պարգեւատրեց. «Հրապարակ»
09:58 05/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊիտի ցավով արձանագրեմ, որ ժողովրդավարությունը, երբեմն հանգեցնում է ատելության խոսքի, հայհոյախոսության. Փաշինյանն ուղերձ է հղել Սահմանադրության օրվա առթիվ

Пашинян поручил ведомствам начать работу по скорейшей реализации договоренностей по армяно-турецкой границе 07/07/2022 11:47 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг коснулся договоренностей, достигнутых в ходе встречи спецпредставителей Армении и Турции, прошедшей 1 июля в Вене.
Он напомнил, что спецпредставители Армении и Турции по итогам последней встречи договорились об открытии армяно-турецкой сухопутной границы для граждан третьих стран. Также была достигнута договоренность о начале осуществления прямых авиаперевозок грузов между Арменией и Турцией.
"Сейчас очень важно, чтобы наши ведомства начали работать с соответствующими ведомствами Турции, поскольку их выполнение зависит от этой работы", - сказал Никол Пашинян, поручив наладить скоординированную работу для скорейшей реализации достигнутых договоренностей.