Պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանի գործով նախնական դատալսումները նշանակվել են հուլիսի 15-ին 07/05/2022   13:52  |  Մեկնաբանություն
Պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանի գործով նախնական դատալսումները նշանակվել են հուլիսի 15-ին ժամը 14:30-ին Երևանի դատարանի «Կենտրոն» նստավայրում։ Նախագահող դատավոր՝ Մնացական Մարտիրոսյան։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
« Համաձայն քրեական դատավարության նոր օրենսգրքի՝ նախնական դատալսումների ընթացքում, ի թիվս այլոց, քննարկվելու է նաև խափանման միջոցի հարցը։ Հիշեցնենք, որ Արմեն Գրիգորյանը պահվում է անազատության մեջ մայիսի 17-ից»,- նշել է Մելիքյանը։
17:18 28/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքվոյին

Предварительные слушания по делу продюсера Армена Григоряна назначены на 15 июля 07/05/2022   14:08  |  Комментарий
Предварительные слушания по делу продюсера Армена Григоряна назначены на 15 июля в центральной резиденции суда общей юрисдикции Еревана. Слушания начнутся в 14:30. Председательствовать на суде будет судья Мнацакан Мартиросян. Об этом сообщил адвокат Рубен Меликян.
“Согласно новому Уголовно-процессуальному кодексу РА,  в ходе предварительных слушаний среди прочего будет рассмотрен также вопрос о мере пресечения”, - написал Меликян.