Հրաժարական եմ տալիս ԱԺ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից. Թադևոս Ավետիսյան 07/01/2022 16:25 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը հրաժական է տվել ԱԺ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից.
Հայաստանն աներևակայելի արագ քայլերով հեռանում է ժողովրդավարական արժեքներից։ Փնթի բռնապետությունն այլևս իրողություն է։ Երկրի կառավարումը իրականացվում է բացառապես մեկ անձի քմահաճույքներով։
Պետական ինստիտուտները ծառայեցվում են անձիշխանությանը։ Վախի և անկարողության մթնոլորտի տարածումը դարձել են պետական քաղաքականություն։ Հանրության պայքարի իմունիտետը ոչնչացվում է' կեղծ օրակարգերի, անսահման պոպուլիզմի և ստի քողով։
Այս իրավիճակում Դիմադրությունը չունի այլընտրանք. համախմբումը և հանուն հայրենիքի պայքարը միակ ճանապարհն է հայրենազրկումը կասեցնելու համար և դեպի ՀԱՅ ժողովրդի պատմական նոր արշալույս հասնելու։
Սա է իրական և միակ օրակարգը։
Հայը ունենալու է ինքնիշխան ապրելու իրավունք, արարելու և կայուն զարգանալու հնարավորություն։
Փորձում է ամեն գնով թուլացնել ազգադավ այս ընթացքին հակադրվող դիմադրողականությունը։
Հիմա էլ, իրենց արշինով առաջնորդվելով, ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին փորձում են լռեցնել՝ Ազգային ժողովում վարչական պաշտոններից զրկելով։
Չի լինելու։ Այսպիսով Դիմադրողականությունը ավելի մեծ թափ է ստանալու։
Պաշտոնը մեր համար նպատակ չէ։ Դա ընդամենը միջոցներից մեկն է հանուն հայրենիքի պայքարում։
Կարճ. պայքարելու ենք մինչև ՀԱՂԹԱՆԱԿ, որի համեմատ պաշտոնը, մանդատը ոչինչ են։
Իմ ազգին ծառայել եմ, այսուհետ' ամեն օր ավելի մեծ նվիրումով, իմ ունեցած ողջ ներուժով, հնարավորություններով և ամենակարևորը՝ անկոտրում վճռականությամբ։
Իսկ հիմա, ի պատասխան օրվա իշխանության՝ մեզ լռեցնելու մեռելածին հերթական փորձի, հայտարարում եմ.
Ես այս պահից հրաժարական եմ տալիս Ազգային ժողովի Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից։

Тадевос Аветисян подал в отставку с поста замглавы парламентской комиссии по труду и соцвопросам 07/01/2022   16:48  |  Лента новостей
Депутат парламента РА от оппозиционной фракции “Армения” Тадевос Аветисян подал в отставку с поста заместителя председателя постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам.  Об этом сообщил сам Аветисян на своей странице в Facebook.
Ранее секретарь оппозиционной парламентской фракции “Честь имею” Айк Мамиджанян сообщил о своем решении отказаться от должности заместителя председателя постоянной НС комиссии по внешним связям.
А до этого стало известно, что Армен Геворкян подал в отставку с поста председателя постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам Евразийской интеграции.
Напомним, сегодня правящая фракция “Гражданский договор” отстранила Ишхана Сагателяна от должности вице-спикера Национального Собрания РА и сместила Ваге Акопяна с поста председателя постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.Правящая сила Армении отстранила Ишхана Сагателяна и Ваге Акопяна от занимаемых должностейОппозиция отметила, что нынешняя власть озабочена лишь должностями, занята преследованиями и неспособна противостоять вызовам, стоящим перед страной.“Административные должности в НС - не самоцель: парламентская оппозиция Армении выступила с заявлением