ՔՊ-ն պաշտոնանկ է անում Իշխան Սաղաթելյանին և Վահե Հակոբյանին.ԱԺ-ն արտահերթ նիստ է հրավիրել 07/01/2022   10:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իշխող «Քաղաքացիական պայամանագիր» խմբակցությունն ԱԺ արտահերթ նիստ է հրավիրել: ՔՊ-ականները քննարկելու են ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանին և ԱԺ տնտեսական հարցերի նախագահ Վահե Հակոբյանին պաշտոնից հեռացնելու հարցը:
Նշենք, որ իշխող խմբակցության պատգամավորները հիմնավորում են, որ ընդդիմադիրներին պաշտոնանկ անելու համար հիմք է հանդիսացել նրանց բացակայությունների քանակը:Նշենք, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանը մոտ օրերին կքննարկի ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցը, ինչպես իրենք են պնդում՝ ընդդիմադիրներին մանդատից զրկելու են բացակայությունների հիմքով:
11:19 17/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատգամավորները 1 րոպե լռությամբ հարգեցին նախօրեին զոհված զինծառայողների հիշատակը (տեսանյութ)

ГД рассмотрит вопрос об отстранении Ишхана Сагателяна и Ваге Акопяна от занимаемых должностей 07/01/2022   11:05  |  Лента новостей
Правящая парламентская фракция “Гражданский договор” созвала внеочередное заседание. Представители ГД рассмотрят вопрос об отстранении депутата от блока “Армения” Ишхана Сагателяна от должности вице-спикера Национального Собрания РА. Кроме того, ГД решил сместить Ваге Акопяна с  поста председателя постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.
Отметим, что спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян заявил, что парламент рассмотрит вопрос о лишении оппозиционных депутатов мандатов в ближайшие дни. Как утверждают они, оппозиционеров лишат депутатских мандатов за прогулы.