Ժամկետային զինծառայող Հրաչիկ Փիլիպոսյանը հետմահու պարգեւատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով 07/01/2022   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրմանգրով Հրաչիկ Փիլիպոսյանը հետմահու պարգեւատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և անմնացորդ նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության N զորամասի ժամկետային պարտադիր զինծառայող, շարքային Հրաչիկ Վաչիկի ՓԻԼԻՊՈՍՅԱՆԻՆ հետմահու պարգևատրել Մարտական ծառայության մեդալով»,- նշված է հրամանագրում:
18:25 14/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կրակոցներից զոհված 3 զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
21:34 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 16-ին զոհված 3 հայ զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
20:00 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏարոն Ջիվանի Սահակյանը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով
21:04 30/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔառասունչորսօրյա պատերազմում նահատակված Իսահակ Սիմոնյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայության» մեդալով
23:15 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահի հրամանագրով մի խումբ զինծառայողներ հետմահու պարգևատրվել են պետական պարգևներով
20:48 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Դևելյանին հետմահու շնորհվեց Արիության մեդալ (տեսանյութ)
13:52 23/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կրակոցից զոհված Արցախ Հովսեփյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով

Военнослужащий ВС Армении Грачик Пилипосян посмертно награжден медалью "За боевые заслуги" 07/01/2022   15:18  |  Лента новостей
Военнослужащий срочной службы рядовой ВС Армении Грачик Пилипосян посмертно награжден медалью "За боевые заслуги" за отвагу и самоотверженность при защите границ родины.
Соответствующий указ подписал президент Армении Ваагн Хачатурян. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент наградил солдата на основании ходатайства премьер-министра Армении, а также в соответствии со статьей 136 Конституции, а также пунктами 1 и 9 статьи 5.3 закона "О государственных наградах и почетных званиях".