Խորհրդարանում մեկնարկել է Իշխան Սաղաթելյանին և Վահե Հակոբյանին պաշտոններից հեռացնելու հարցով փակ քվեարկությունը 07/01/2022   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանում մեկնարկել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանին և Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Հակոբյանին պաշտոններից հեռացնելու հարցով փակ քվեարակությունը: Քվեարկությունը կսկսվի 11.30-ին և կտևի մինչև 12։15 րոպեն:
Նշենք, որ իշխող խմբակցության պատգամավորները հիմնավորում են, որ ընդդիմադիրներին պաշտոնանկ անելու համար հիմք է հանդիսացել նրանց բացակայությունների քանակը:Նշենք, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանը մոտ օրերին կքննարկի ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցը, ինչպես իրենք են պնդում՝ ընդդիմադիրներին մանդատից զրկելու են բացակայությունների հիմքով:
11:19 17/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատգամավորները 1 րոպե լռությամբ հարգեցին նախօրեին զոհված զինծառայողների հիշատակը (տեսանյութ)

В парламенте стартовало голосование по отстранению Ишхана Сагателяна и Ваге Акопяна от занимаемых должностей 07/01/2022   11:39  |  Лента новостей
В Национальном Собрании Армении стартовало тайное голосование  по вопросу о отстранении Ишхана Сагателяна от должности вице-спикера НС и смещении Ваге Акопяна с поста председателя постоянной комиссии НС по экономическим вопросам. Голосование продлится до 12:15.
Депутаты от правящей фракции в качестве довода в пользу отстранения оппозиционных депутатов от занимаемых должностей ссылаются на количество их прогулов. Отметим, что спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян заявил, что парламент рассмотрит вопрос о лишении оппозиционных депутатов мандатов в ближайшие дни. Как утверждают они, оппозиционеров лишат депутатских мандатов за прогулы.