ՔՊ-ականները վաղը արտահերթ նիստ կհրավիրեն. քննարկելու են Իշխան Սաղաթելյանին ու Վահե Հակոբյանին պաշտոններից զրկելու հարցը 06/30/2022   16:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՔՊ-ն վաղը՝ ժամը 11.00-ին, կրկին արտահերթ նիստ կհրավիրի: ՔՊ-ականները միանձնյա Գլխավոր դատախազ և դատավորներ ընտրելուց հետո, հիմա էլ քննարկելու են ընդդիմադիր պատգամավորներ Վահե Հակոբյանին ու Իշխան Սաղաթելյանին պաշտոններից զրկելու հարցը:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը որոշել է Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից հեռացնել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանին, իսկ Վահե Հակոբյանին՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից:Նշենք, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանը մոտ օրերին կքննարկի ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցը, ինչպես իրենք են պնդում՝ ընդդիմադիրներին մանդատից զրկելու են բացակայությունների հիմքով:
Թեեւ փորձագիտական շրջանակները պնդում են, որ պատճառը քաղաքական է. Փաշինյանը չի կարողանում համակերպվել սյունյաց ողջույնի ու իր հասցեին հնչած վիրավորանքների հետ։
09:13 30/06/2022  |  ՄամուլՈ՞վ է իշխանության «սրտի» ընդդիմադիրը ․ «Իրավունք»
08:33 30/06/2022  |  ՄամուլՔՊ-ում ներթիմային մրցակցությունը սրվել է. կատաղի պայքար է ընթանում․ «Հրապարակ»
09:22 29/06/2022  |  ՄամուլԻնչու հենց Վահե Հակոբյանն ու Իշխան Սաղաթելյանը. ՔՊ ցուցակում 10 անուն կա. «Ժողովուրդ»
18:24 28/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽղճում եմ իրենց, մեղքս գալիս են.Իշխան Սաղաթելյանը և Վահե Հակոբյանը արձագանքել են իրենց պաշտոնանկ անելու ՔՊ-ի որոշմանը
12:57 28/06/2022Թշնամին այդ «լեգիտիմության» բավարար պաշար ունի, այդ «լեգիտիմության» անունը Նիկոլ Փաշինյան է. Սաղաթելյան
17:29 27/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Դավթյանը՝ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավորի թեկնածու

Правящая фракция Армении рассмотрит вопрос об отстранении двух оппозиционных депутатов от должностей 06/30/2022 16:41 | Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, парламентская фракция “Гражданский договор” завтра в 11:00 вновь созовет внеочередное заседание. Представители ГД после самоличного избрания генерального прокурора и судей планируют на сей раз рассмотреть вопрос об отстранении оппозиционных депутатов Ваге Акопяна и Ишхана Сагателяна от занимаемых должностей.
Как ранее сообщало “ФактИнфо”, фракция “Гражданский договор” приняла решение сместить депутата от блока “Армения” Ишхана Сагателяна с поста вице-спикера Национального Собрания РА. Кроме того, ГД решил отстранить Ваге Акопяна от должности председателя постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.
Отметим, что спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян заявил, что парламент рассмотрит вопрос о лишении оппозиционных депутатов мандатов в ближайшие дни. Как утверждают они, оппозиционеров лишат депутатских мандатов за прогулы.
Хотя экспертные круги утверждают, что причина политическая, Пашинян не может смириться с “сюникским приветствием” и оскорблениями в свой адрес.