Առեղծվածային դեպք՝ Փարաքարում. Նիվան պայթել է, ավտոմեքենան վերածվել է մոխրակույտի, վիրավոր տղամարդը հիվանդանոցում մահացել է 06/23/2022   16:40  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ հունիսի 23-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը։
«Ժամը 11։10-ի սահմաններում Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Փարաքար գյուղում ավտոմեքենա է այրվում։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, մեքենան ամբողջովին վերածվել է մոխրակույտի։
Դեպքի վայրից 1 հոգի ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ տեղափոխվել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, որտեղ, սակայն, բժիշկներին չի հաջողվել փրկել նրա կյանքը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների, նա լուրջ վնասվածքներ է ստացել։ Այս պահին ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի պետի կարգադրությամբ տարածքը սահմանազատվել է և սպասում են, որպեսզի ժամանեն Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնի խումբը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների, տեղի է ունեցել պայթյուն՝ կրակի բռնկումով։ Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ինքնությունը։
Այս պահին դեպքի վայր են ժամանել նաև ՀՀ ոստիկանության փորձաքրեագիտական վարչության փորձաքրեագետները և ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի փորձաքրեագետը։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Փարաքար համայնքի Գետափնյա փողոցի բնակիչ՝ 36-ամյա Վարազդատ Բարոյանն էր, ով ավելի շատ հայտնի է «Փարաքարցի Վարո» մականվամբ»-գրել է կայքը։

Загадочный инцидент в Армении: в селе Паракар взорвался автомобиль, есть погибший - СМИ 06/23/2022 17:07 | Криминальная хроника
Загадочный инцидент произошел в Армавирской области Армении сегодня, 23 июня, сообщает сайт shamshyan.com.
Около 11:10 в центр управления в кризисных ситуациях МЧС Армении поступило сообщение о возгорании автомобиля в селе Паракар.
Как сообщает с места происшествия фоторепортер Гагик Шамшян, машина сгорела дотла, превратившись в груду пепла.
Один человек в крайне тяжелом состоянии был доставлен с места происшествия в медцентр “Астхик”, где врачам, однако, не удалось спасти ему жизнь.
По предварительным сведениям, он получил серьезные травмы. В данный момент на место прибыли правоохранители.
По предварительным данным, произошел взрыв в с последующим возгоранием. Полиция и следственный отдел устанавливают личность погибшего.
Правоохранители выяснили, что покойный - 36-летний Вараздат Бароян, более известный по прозвищу “Варо Паракарский”, который проживал в одном из домов на улице Гетапня в селе Паракар, пишет сайт.