Լավրովը Ալիևի հետ հանդիպմանը հատուկ ուշադրություն կդարձնի եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացմանը. Զախարովա 06/22/2022   14:54  |  Միջազգային լրահոս
ՌԴ Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը հատուկ ուշադրություն կդարձնի եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացմանը: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, խոսնակ Մարիա Զախարովան:
«Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021 թվականի հունվարի 11-ին և նոյեմբերի 26-ին բարձր մակարդակով եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացմանը։ Հիշեցնեմ, որ դրանք կոչված էին ապահովել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորումը և Հարավային Կովկասը դարձնել խաղաղության, կայունության և բարգավաճման գոտի» - նշել է Զախարովան:
Նշենք, որ ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովն աշխատանքային այցով Ադրբեջանում կլինի հունիսի 23-24-ը:
17:40 15/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՀայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման և սահմանագծման հանձնաժողովի գործունեությունը որևէ կերպ կապված չէ ՌԴ խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում գտնվող Փառուխի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետ. Զախարովա
20:36 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանն ու Բաքուն մոտ են հայ-ադրբեջանական սահմանի դելիմիտացիայի հանձնաժողովում ազգային պատվիրակությունների ստեղծմանը. Մարիա Զախարովա
19:20 17/05/2022  |  Միջազգային լրահոսԷստոնիայի ԱԳՆ-ն Զախարովայի խոսքերից հետո կանչել է Ռուսաստանի դեսպանին
14:14 15/05/2022  |  Միջազգային լրահոսՄարիա Զախարովան՝ «Եվրատեսիլ» -ում Ուկրաինայի հաղթանակի մասին
20:25 20/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի և Բաքվի հարաբերությունների կարգավորման երկխոսության հիմքում Ադրբեջանի առաջարկած սկզբունքներն են. Զախարովա
18:32 17/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք տեղյակ ենք գազատարի վթարի հետևանքով ստեղծված ծանր հումանիտար իրավիճակին. կապի մեջ ենք երկու կողմերի հետ.Զախարովա

Лавров на встрече с Алиевым уделит особое внимание реализации трехсторонних договоренностей - Захарова 06/22/2022   15:00  |  Международные новости
Министр иностранных дел России Сергей Лавров 23-24 июня посетит Азербайджан с рабочим визитом.
"Запланированы переговоры с министром иностранных дел этой страны. Ожидается встреча с президентом Азербайджана. Будет рассмотрен весь комплекс вопросов дальнейшего развития двусторонних отношений», – заявила Захарова на брифинге в среду.
По ее словам, планируется также обстоятельно обсудить ряд актуальных региональных и международных сюжетов.
"Особое внимание будет уделено ходу реализации трехсторонних договоренностей на высшем уровне от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года. Напомню, они были призваны обеспечить нормализацию азербайджано-армянских отношений и превратить Южный Кавказ в зону мира, стабильности и процветания", – сказала Мария Захарова.
17:23 30/03/2022  |  Международные новостиВ Госдуме осудили объявление депутата Михаила Делягина в розыск Азербайджаном
16:09 30/03/2022  |  Международные новостиАзербайджан объявил депутата Госдумы РФ Михаила Делягина в международный розыск
15:25 17/03/2022  |  Международные новостиРоскомнадзор заблокировал два азербайджанских сайта
14:19 08/03/2022  |  Международные новостиАвиакомпания "Уральские авиалинии" приостанавливает выполнение рейсов в Азербайджан