Արթուր Վանեցյանը երեկոյան Ազատության հրապարակում էր 06/16/2022   10:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ երեկոյան` ժամը 22:30-ի սահմաններում, Ազատության հրապարակում գտնվող «Հրապարակի» լրագրողը տեսել է, որ հրապարակում է նաև Արթուր Վանեցյանը: Նա այցելել է զոհվածների ծնողներին, որոնք հրապարակում վրան են խփել և շարունակում են իրենց պայքարը: Մոտ 3 ժամ Վանեցյանը անց է կացրել հրապարակում, զրուցել է ծնողների հետ:
Ըստ աղբյուրի՝ հրապարակում էր նաև պրոֆեսոր Գուրգեն Մելիքյանը: Թղթակիցն ականատես է եղել, թե ինչպես են Վանեցյանին տեսնելով` տարբեր մարդիկ մոտեցել և համոզել, որ նորից վերադառնա Ազատության հրապարակ և շարունակի ապրիլի վերջին սկսած նստացույցը: Ասել են, որ պատրաստ են գալ և նրա հետ նստել հրապարակում:
20:12 04/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունների կողմից ներդրված սադրիչ է եղել.Արթուր Վանեցյան (տեսանյութ)
23:48 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմա կլինեմ շատ կարճ՝ չեք մարսելու. Արթուր Վանեցյան
18:44 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմության հեղինակած՝ Արցախի վերաբերյալ հայտարարությունը համազգային պահանջ է դարձել. Արթուր Վանեցյան (տեսանյութ)
13:13 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյանն այսօր ԱԺ շենք չի մտնի, բայց կլինի ժողովրդի հետ՝ ԱԺ-ի մոտ
16:34 28/05/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրթուր Վանեցյանը երկու օրից կլինի Երեւանում եւ կշարունակի պայքարը. Սոս Հակոբյան

Артур Ванецян побывал на площади Свободы 06/16/2022   10:39  |  Лента новостей
Председатель партии "Отечество", глава парламентской фракции "Честь имею" Артур Ванецян вчера вечером побывал на площади Свободы в центре Еревана. Ванецяна около 22:30 заметил корреспондент издания "Грапарак", находившийся в этот момент на площади Свободы.
Ванецян посетил родителей погибших военных, которые на площади разбили палатки и продолжают борьбу. Ванецян провел на площади примерно 3 часа, пообщался с родителями.
Согласно источнику, на площади находился также профессор Гурген Меликян. Корреспондент стал очевидцем того, какк Ванецяну подходили разные люди и убеждали его вновь вернуться на площадь Свободы и продолжить сидячий пикет, начатый в конце апреля.  Они заявили о готовности присоединиться к нему.