Իրավապահ մարմինները դարձել են բութ գործիք՝ երկրում բռնապետություն հաստատելու համար.առաջնային թիրախում են ազգային ուժերը.Իշխան Սաղաթելյան 06/10/2022   15:51  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանում քաղաքական հետապնդումները համակարգային բնույթ են ստանում։Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Իրավապահ մարմինները՝ ԱԱԾ, Դատախազություն, Քննչական, Ոստիկանություն, դարձել են բութ գործիք երկրում բռնապետություն հաստատելու համար:
Շինծու գործերով համատարած հարձակվել են «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցների վրա Շարժումը թուլացնելու և իրենց ազգադավ իշխանությունը հնարավորինս երկարաձգելու համար։
Սա քաղաքական տեռոր է' քաղաքակիրթ աշխարհի աչքի առաջ։
Այսօր ևս նոր թափով շարունակվում են ձերբակալությունները։
Առաջնային թիրախում են ազգային ուժերը, մասնավորապես՝ ՀՅ Դաշնակցությունը։
Քիչ առաջ բերման են ենթարկվել 《Երկիր մեդիա》 հեռուստաընկերության տնօրեն, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Բագրատ Եսայանը, ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան » ուսանողական միության վարչության անդամ Գառնիկ Մելքումյանը և այլ կուսակցականներ։
Մինչ այդ կալանավորել են կուսակցության շուրջ 20 մարզային, երիտասարդական , քաղաքային կոմիտեների պատասխանատու ընկերների:
Չի' ստացվելու, չե'ք կարողանալու։ Այս շարժումն անկասելի է, դավաճանը գնալու է, իսկ նրա ապօրինի հրամանները կատարողները պատասխան են տալու»:
16:27 08/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղը, ժամը 09:00-ին հավաքվում ենք Ֆրանսիայի հրապարակում, որպեսզի մեր ռազմավարական դաշնակցին տեղեկացնենք, որ իրենց հետ պարտվածի դիրքերից բանակցողը չի արտահայտում հայ ժողովրդի կամքը. Սաղաթելյան

Ишхан Сагателян назвал аресты участников Движения сопротивления политическим террором 06/10/2022 16:15 | Лента новостей
Политические преследования в Армении носят системный характер, написал вице-спикер парламента Армении, представитель АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян.
“Правоохранительные органы – СНБ, Прокуратура, Следственный комитет, Полиция – превратились в тупой инструмент для установления в стране диктатуры. Повсюду атакуют участников Движения сопротивления по сфабрикованным делам для ослабления Движения и максимального продления своей предательской власти”, - отметил Сагателян.
Он назвал происходящее политическим террором на глазах у цивилизованного мира.
“Задержания сегодня продолжаются с новым размахом. В первую очередь на прицеле – антинациональные силы, в частности АРФ “Дашнакцутюн. Немногим ранее подвергли приводу директора телекомпании “Еркир медиа”, члена АРФД Баграта Есаяна, члена правления студенческого союза “Никол Агбалян” Гарника Мелкумяна и других однопартийцев”, - сообщил Сагателян.
Он напомнил, что до этого арестовали порядка 20 ответственных представителей их областных, молодежных и политических комитетов партии.
“У вас ничего не выйдет, вам не удастся! Это движение не остановить, предатель уйдет, а исполнители его незаконных приказов ответят”, - написал Сагателян.