Լոս Անջելեսում հայ համայնքը Զարեհ Սինանյանին դիմավորել է սուլոցներով և «Զարե՛հ, դավաճա՛ն» , «թուրք» վանկարկումներով (տեսանյութ) 06/08/2022   11:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լոս Անջելեսի հայ համայնքը բողոքի ակցիա է արել ընդդեմ աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում գտնվող ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի այցի:
Հանդիպման դահլիճ մուտք գործելուն պես՝ Զարեհ Սինանյանին դիմավորել են սուլոցներով և «Զարե՛հ, դավաճա՛ն», «թո՛ւրք» և «Նիկո՛լ, դավաճա՛ն», վանկարումներով, ինից հետո Զարեհ Սինանյանը ստիպված դուրս եկավ սրահից՝ «դավաճան թուրք,» վանկարկումների ներքո:
Քաղաքացիներից մեկը հարցրել է նրան ՝ համաձա՞յն է, որ Արցախը լինի Ադրբեջանի կազմում, սակայն Սինանյանը խուսափել է պատասխանել.
«Իմ հարցից սկզբում խուսափեց, այնուհետև, ճնշման տակ, ասաց, որ իր անձնական կարծիքն է հայտնում՝ ինքը չի ուզում, որ այդպես լինի։ Հիմա հարց է առաջանում՝ իր «շեֆը» տեղյակ է, որ Սինաննյանն այդպես է խոսում»,–ասաց հայ համայնքի ներկայացուցիչը։
10:15 08/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶարեհ Սինանյանի հետ հանդիպումը վերածվեց «Զարեհ Դավաճան» ակցիայի. Ուղիղ
20:12 07/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքի Գլխավոր հանձնակատարը Դամասկոսում հանդիպել է հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
17:03 18/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱվարտվել է Գլխավոր հանձնակատարի այցը Մարսել
11:31 18/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը և «SADA» գլոբալ մատակարարման կենտրոնը կնքեցին համագործակցության հուշագիր
11:10 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿստեղծվի Սփյուռքի գործերով հանձնակատարների ինստիտուտ
23:51 12/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԶարեհ Սինանյանը կգործուղվի Ռուսաստան
18:38 23/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ու Սփյուռքի միջև լուրջ անվստահության մթնոլորտ ունենք. Սինանյան
18:22 23/09/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՈւ՞ր մնացին Սփյուռքից եկող հսկայական ներդրումները. Պատգամավորը՝ Սինանյանին

Представители армянской общины встретили Заре Синаняна в Лос-Анджелесе гневными возгласами(ВИДЕО) 06/08/2022   11:25  |  Лента новостей
Представители армянской общины Лос-Анджелеса провели акцию протеста против визита главного комиссара по делам диаспоры Заре Синаняна, посетившего США с рабочим визитом.
Заре Синаняна освистали. Его на входе в зал встретили криками “Заре – предатель!”, “Турок!”, “Никол - предатель”. Заре Синанян был вынужден покинуть помещение.
Один из протестующих поинтересовался у него, согласен ли он с тем, чтобы Арцах был в составе Азербайджана, однако Синанян уклонился от ответа.
“Сначала он увернулся от моего вопроса, а затем под давлением заявил, что выражает свое личное мнение, согласно которому он не хочет, чтобы такое произошло", - сказал представитель армянской общины и задался вопросом: знает ли его “шеф”, что Синанян делает подобного рода заявления?