Փորձում են հիմքեր ստեղծել՝ ինձ կալանավորելու համար. Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ) 06/03/2022   22:59  |  Քաղաքական
ՔՊ-ական մի քանի պատգամավորներ «Դիմադրության» շարժման պայքարի առաջին օրից փորձում են հիմքեր ստեղծել՝ ինձ կալանքի տանելու համար։ Ֆրանսիայի հրապարակում ասուլիսի ժամամակ հայտարարել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը :
Անդրադառնալով կառավարական առանձնատների դիմաց ակցիայի ժամանակ կիրառված ոստիկանական բիրտ գործողություններին, լուսաձայնային նռնակներին՝ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ դա սադրանք էր ոստիկանների կողմից կազմակերպված՝Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով.
«Ես այս շարժման համար պատասխանատվություն եմ կրում, բայց իշխանությունն էլ պատասխանատվություն է կրում 5 հազար զոհված տղերքի համար։ Իրենք պետք է պատասխան տան 187 գյուղի, 6 քաղաքի, Արցախի 72 տոկոսի կորստի համար»,-ասաց Սաղաթելյանը։
ԱԺ փոխնախագահի խոսքով՝ ռեժիմը, հասկանալով, որ օրեցօր կորցնում է իշխանությունը, «Կոլցո» օպերացիա է կազմակերպել և ժողովրդին ջարդել։
«Ո՛չ հարձակվել ենք, ո՛չ բռնության կոչեր ենք արել, ընդամենն ասել ենք՝ ինչու՞ եք փողոց փակում, ինչու՞ եք ժողովրդին ջարդում։ Դրա համար հատ-հատ պատասխան են տալու։ Բայց թող միշտ իմանան, որ իշխանությունը հավերժ չէ, ո՞վ են իրենք»,- հարց հնչեցրեց Սաղաթելյանը։
Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց՝ գնալու են մինչև վերջ, որևէ ճնշում չի կանգնեցնելու իրենց.
«Այսօր տեղի ունեցածը ցույց տվեց, որ իրենք այլևս չեն դիմանում։ Ասում էինք՝ տեմպը պահենք, ծավալն ավելացնենք՝ ծնկի են գալու։ Նրանք այլևս չեն դիմանում։ Այսօր մենք փաստեցինք, որ ճիշտ ուղու վրա ենք»,- ասաց նա՝ ընդգծելով.  «Թող փորձեն մեզ տանեն կալանքի՝ շարժումը նոր թափ կհավաքի»։
Լրագրողի այն դիտարկմանը, թե արդյոք տեղեկություն ունի Սաղաթելյանը, որ փորձում են իրեն անձեռնմխելիությունից զրկել վերջինս արձագանքել է. գլուխները պատով կտա, կարո՞ղ են՝ թող անեն»։
22:56 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏուժածների թիվը հասել է 42-ի. Ավանեսյանն այցելել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոց
22:33 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպե՞ս է ոստիկանը լուսաձայնային նռնակն արձակում կառավարական առանձնատան դիմաց ակցիա անող քաղաքացիների ուղղությամբ
22:28 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺամը 22:00 ի դրությամբ 20 քաղաքացի է գտնվում «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցում
22:22 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀատուկ միջոցները կիրառվել են դրանց կիրառման համար սահմանված կանոնների կոպիտ խախտմամբ. Վարոսյան
22:07 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացիների թիվն ավելացել է. արդեն հաղորդվում է 15 տուժածի մասին
21:59 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» շարժման աղջիկ ցուցարարներից մեկի բեկորային վնասվածքը՝ ոստիկանության կիրառած առաջին լուսաձայնային նռնակից
21:53 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդիկ շտապում են Ֆրանսիայի հրապարակ
21:33 03/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիների նկատմամբ հատուկ միջոցներ են կիրառվել, կան տուժածներ և բերման ենթարկվածներ.Իշխան Սաղաթելյանը քաղաքացիներին կոչ է անում գալ Ֆրանսիայի հրապարակ

Ишхан Сагателян заявил, что правящая сила готовит почву для его ареста(ВИДЕО) 06/04/2022   00:51  |  Политика
Несколько депутатов от фракции “Гражданский договор” с первых же дней инициированной Движением сопротивления борьбы пытаются подготовить почву, чтобы отправить меня под арест. Об этом на площади Франции в пятницу заявил вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян.
Комментируя жесткие действия полиции в ходе акции у правительственного особняка, применение светошумовых гранат, Ишхан Сагателян заявил, что это была спланированная  провокация со стороны полицейских по приказу Никола Пашиняна.
“Я несу ответственность за это движение, но власть тоже несет ответственность за гибель 5 тыс. парней. Они должны ответить за потерю 187 сел, 6 городов, 72% Арцаха”, - сказал Сагателян.
По словам вице-спикера НС, режим, понимая, что теряет власть, организовал операцию “Кольцо” и стал громить народ.
"Мы не нападали, мы не выступали с призывами к насилию, лишь спросили, почему перекрыли улицу, зачем громите народ? Вы за все это ответите. Знаете, что власть не вечна…”, - - сказал он.
Ишхан Сагателян заявил, что они не отступят, пойдут до конца и что никакое давление не остановит их.
“Сегодняшние события показали, что они больше не в состоянии это выносить. Мы же говорили, что держите темп, нарастите масштаб, и они будут повержены. Сегодня мы доказали, что мы на верном пути. Пусть попробуют нас арестовать, Движение наберет новый размах”, - отметил он.
В ответ на вопрос журналиста, есть ли у него сведения о том, что его пытаются лишить депутатской неприкосновенности, он заявил: “Ишь, раскатали губу! “Пусть попробуют, если смогут”, - добавил он.