Սա հո սնդիկի մասին օրենք չի՞, որ հավաքվեն, իրենց օրակարգն այլ է.Հայկ Մամիջանյանը՝ ՔՊ-ի՝ ԱԺ արտահերթ նիստը տապալելու մասին 06/03/2022   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կար որոշակի հույս, որ ՔՊ բազմամարդ ֆրակցիայում կգտնվեն մարդիկ, որոնք խիզախություն կունենան իրենց կարծիքը հնչեցնել Արցախի և Հայաստանի վերաբերյալ՝ չվախենալով sms-ներից և հետագա կոմպրոմատներից, բայց չեղավ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը՝ անդրադառնալով՝ ՔՊ-ի կողմից ԱԺ արտահերթ նիստը տապալելուն.
«Սա հո սնդիկի մասին օրենք չի, լրագրողների աշխատանքն ապօրինի սահմանափակող կամ պոպուլիստական, բայց բովանդակություն չպարունակող օրինագիծ չի, որ այդ օրակարգով հավաքվեն, իրենց օրակարգն այլ է»,-ասաց նա:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների նախաձեռնած ԱԺ արտահերթ նիստը տապալվել է՝ քվորում չլինելու պատճառով, իշխող ՔՊ-ն չէր ներկայացել նիստին:
Արտահերթ նիստի օրակարգում ընդդիմության հեղինակած՝ Արցախի վերաբերյալ հայտարարության նախագիծն էր:
19:27 26/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺառանգությունը, որ մենք թողել ենք, Փաշինյանը ապիկարաբար, անհայրենիքաբար մսխեց. Մամիջանյան
10:19 24/05/2022  |  ՄեկնաբանությունՎաղ առավոտից խուզարկություն է ՀՀԿ Նոյեմբերյանի շրջանային խորհրդի կազմակերպչի տանը․ Հայկ Մամիջանյան
15:12 23/05/2022  |  ՄեկնաբանությունԿմնամ Երևանում՝ քույրերիս և եղբայրներիս կողքին.Հայկ Մամիջանյանը հրաժարվել է ԱԺ պատվիրակության հետ մեկնել Շվեյցարիա
13:25 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի կողմից կազմակերպված ընտրությունների գնալը չարիք է. Մամիջանյանը' արտահերթի հավանականության մասին
15:16 17/05/2022  |  ՄեկնաբանությունԲերման ենթարկվածների թիվը այնքան մեծ էր՝ 400-ից ավել քաղաքացի, որ մեր ընկերներին նաև Աշտարակի բաժանմունք են տարել. Մամիջանյան
11:23 12/05/2022  |  Մեկնաբանություն«Կարմիր բերետավորներից» մի քանի հոգի ազատման դիմում է գրել՝ չցանկանալով կատարել անօրինական հրամանները. Մամիջանյան

"Это же не закон о ртути": оппозиционер прокомментировал отказ правящей фракции от участия во внеочередном заседании НС 06/03/2022 16:40 | Лента новостей
У оппозиции оставалась толика надежды на то, что в правящей фракции "Гражданский договор" найдутся люди, которые осмелятся высказать свое мнение об Арцахе и Армении, не побоявшись sms-сообщений и последующих компроматов, но этого не произошло. Об этом заявил секретарь фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян, комментируя срыв правящей фракцией внеочередного заседания парламента, инициированного оппозицией.
"Это же не закон о ртути, это же не закон об ограничении работы СМИ или популистский, бессодержательный законопроект, чтобы они собрались по этой повестке дня. У них другая повестка", - отметил он.
Инициированное оппозиционными парламентскими фракциями “Армения” и “Честь имею” внеочередное заседание Национального Собрания Армении не началось из-за отсутствия кворума.
Оппозиционные фракции "Армения" и "Честь имею" инициировали внеочередное заседание, на котором должен был обсуждаться проект заявления по армяно-азербайджанским и армяно-турецким отношениям.