Արայիկ Հարությունյանը Երեւանում հանդիպել է Փաշինյանի հետ. Խոսնակը չի հերքում, ասում է՝ առանց մեկնաբանության 06/02/2022   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը չի հերքում, որ Արցախի նախագահ Հարությունյանը Երևանում է և հանդիպել է վարչապետ Փաշինյանի հետ, բայց խուսափում է մեկնաբանություններից։
Տեղեկացնենք, որ ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի, Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ժամանել է Հայաստան և խիստ գաղտնիության պայամններում, Կառավարության շենքում հանդիպում է ունեցել վարչապետ Փաշինյանի հետ։
Հանդիպման առիթը, ըստ նույն աղբյուրների, Ստեփանակերտում մայիսի 28-ին տեղի ունեցած մարդաշատ հանրահավաք էր, որտեղ արցախցիները «Նիկոլ դավաճան» վանկարկումներով շրջել են ողջ քաղաքում, ինչպես նաև՝ Փաշինյանին խնդրահարույց են թվացել հանրահավաքի ընթացքում Արցախի պաշտպանության առնչությամբ հնչած ելույթներն ու կոչերը:
«Փաստինֆո»-ն տեղեկությունը փորձեց ճշտել Արցախի նախագահի խոսնակ Լուսինե Ավանաեսյանից, որը հարցմանն ի պատասխան միայն նշել է՝ առանց մեկնաբանությունների։
Թե ինչո՞վ է պայմանավորված Արցախի նախագահ Հարությունյանի Հայաստան կատարված այցերի գաղտնիությունը, և ինչո՞ւ վերջինիսի խոսնակը չի ցանկանում պատասխանել՝ հանդիպե՞լ է նա արդյո՞ք այսօր վարչապետ Փաշինյանի հետ, դժվար է կռահել։
14:02 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ
12:37 02/06/2022  |  Դատական ռեպորտաժներՎճռաբեկ դատարանի միջոցով Փաշինյանը մաքրում է իրեն ծառայություններ մատուցող նախկին դատապարտյալներին, Արման Բաբաջանյանի դատավճիռը բեկանվել է
12:06 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեխա ունեցող ընտանիքների բնակարանային ապահովության համար ևս 400 մլն դրամ կհատկացվի (տեսանյութ)
11:40 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀուլիսի 1-ից 300 հազարը գերազանցող գործարքները կիրականացվեն բացառապես անկանխիկ եղանակով․ Կառավարությունը հաստատեց նախագիծը
17:21 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին ընդունել է «SOS Արևելքի քրիստոնյաներ» կազմակերպության պատասխանատուներին

Пресс-секретарь президента Арцаха воздержалась от комментариев по поводу информации о встрече Артуюняна с Пашиняном 06/02/2022   14:43  |  Лента новостей
Пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян не опровергает появившиеся сведения о том, что Араик Арутюнян прибыл в Ереван и встретился с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, но от комментариев воздерживается.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, президент Арцаха Араик Арутюнян сегодня прибыл в Ереван и в условиях строгой секретности встретился с премьером Пашиняном. Встреча прошла в здании правительства.
Поводом для встречи, согласно тому же источнику, стал состоявшийся 28 мая в Степанакерте многолюдный митинг. В ходе мероприятия арцахцы прошлись по всему городу и скандировали “Никол - предатель”. Также Пашиняну показались проблематичными выступления и призывы касательно защиты Арцаха, прозвучавшие  в ходе митинга.
За уточнением этой информации “ФактИнфо” обратилось к пресс-секретарю президента Арцаха Лусине Аванесян, которая в ответ на запрос агентства отметила лишь следующее: “Без комментариев”.
Чем вызвана секретность визитов Арутюняна в Ереван и почему  пресс-секретарь президента Арцаха не желает отвечать, встречался ли он сегодня с премьером Пашиняном, сложно угадать.
17:54 27/12/2021  |  КомментарийСвязанные с Арцахом действия и дискуссии должны иметь четкие и сформированные на национальных интересах цели - Бегларян