Շատ չափավոր լավատեսություն կարելի է տեսնել այս գործընթացում. Վլադիմիր Վարդանյանը՝ սահմանազատման հարցով հանձնաժողովների մասին 05/26/2022   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացը սկսվել է առնվազն ակտերի մակարդակով: Կայացվել են համապատասխան ակտեր, ստեղծվել են հանձնաժողովներ, որոնք պետք է սկսեն աշխատանքները: Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՔՊ-ական պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը.
«Կան ձեռք բերված որոշակի պայմանավորվածություններ, կարծես թե շատ չափավոր լավատեսություն կարելի է տեսնել այս գործընթացում, որ մեր հարևան երկրի ներկայացուցիչները հակված են այս գործընթացը չձախողելու և գործընթացը սահմանված ընթացակարգով և ձեռք բերված պայմանավորվածություններով առաջ տանելու»,- ասաց Վարդանյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ սահմանազատումը և սահմանագծումը բավականին երկարատև և տեխնիկապես բարդ գործընթաց է, և այս գործընթացի պարագայում և քաղաքական կամքը, և ներգրավված անձանց պրոֆեսիոնալիզմը, և բոլոր միջազգային գործընկերների աջակցությունը միայն դրական ազդակ կլինեն՝ հաջողությամբ այս գործընթացն ավարտելու համար:
12:26 26/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ ընդդիմությունը դուրս կգա իր պղպջակից, կվերադառնա իրականություն, այդ ժամանակ գուցե քննարկենք նրանց հետ երկխոսելու հարցը.ՔՊ
11:43 26/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆախաձեռնության մասին խոսելը դեռևս արտահերթ նիստ չէ.ՔՊ-ն որոշում չունի՝ ընդդիմության հրավիրած արտահերթ նիստին մասնակցելու վերաբերյալ
10:29 24/05/2022  |  ՄամուլԸնտրողաբար կանչում են բացատրություն տալու. «Փաստ»
09:37 24/05/2022  |  ՄամուլՔՊ-ական պատգամավորի պաշտոնյա զարմիկը Կապանի զբոսայգում շումախերություն է արել. «Հրապարակ»
16:49 23/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ական պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
11:37 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊականներն արտահերթ նիստ են հրավիրել. ընդդիմությունը չի մասնակցում. որպես պատվիրան դրոշներն են թողել
23:36 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը համագումար կանցկացնի
08:13 18/05/2022  |  Մամուլ18 մլն դրամ պատվիրակության «իտալական վոյաժների» համար. «Ժողովուրդ»
09:58 14/05/2022  |  ՄամուլԸնտրությունները դեռ նշանակված չեն, բայց «քարոզարշավն» արդեն սկսե՞լ են. «Փաստ»

Варданян заявил об очень умеренном оптимизме в процессе делимитации границы между Арменией и Азербайджаном 05/26/2022   13:04  |  Лента новостей
Процесс делимитации  и демаркации  границы начался по меньшей мере на уровне актов; составлены соответствующие акты, созданы комиссии, которые должны начать работы, заявил депутат парламента Армении от правящей фракции “Гражданский договор” Владимир Варданян.
“Достигнуты определенные договоренности. Кажется, можно увидеть в этом процессе очень умеренный оптимизм по поводу того, что представители нашей соседней страны склоняются к тому, чтобы не провалить этот процесс и продвигать его по установленной процедуре и достигнутым договоренностям”, - сказал Варданян.
По словам депутата, делимитация и демаркация достаточно продолжительный и технически сложный процесс. “И политическая воля, и профессионализм вовлеченных в процесс лиц, и содействие наших международных коллег станут лишь положительным импульсом к успешному его завершению”, - сказал он.