Արարատ Միրզոյանը Անջեյ Կասպրչիկի հետ հանդիպմանը վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ 05/26/2022   13:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել անձնական ներկայացուցչի մանդատից բխող հարցերի լայն շրջանակի: Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ՝ այս համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը։
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքների, տարածաշրջանում տնտեսական կապերի և տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:
13:03 25/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍենատորներ Մենենդեսի ու Ռիչի հետ հանդիպմանն իբր ուշանալու մասին «տեղեկատվությունը» չի համապատասխանում իրականությանը.ԱԳՆ խոսնակը հերքում է
10:32 24/05/2022  |  ՄամուլԻնչու Միրզոյանը Լավրովի հետ զրույցում չի խոսել գերիների մասին. «Ժողովուրդ»
16:16 20/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչու՞ ենք մենք պայքարում, որ հասկացնենք Ադրբեջանին, որ Լեռնային Ղարաբաղը միայն տարածքի կտոր չէ, այլ մարդիկ են, որոնց արժանապատվությունը պետք է հարգել. Միրզոյան

Мирзоян на встрече с Каспршиком подтвердил позицию армянской стороны по всеобъемлющему урегулированию нагорно-карабахского конфликта 05/26/2022 13:54 | Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с личным представителем председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства страны.
В ходе встречи был затронут широкий круг вопросов, вытекающих из мандата личного представителя. Арарат Мирзоян подтвердил позицию армянской стороны по всеобъемлющему урегулированию нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув в этом контексте посредническую роль сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Обсуждались также вопросы, связанные с работой комиссии по делимитации и безопасности границ между Арменией и Азербайджаном, разблокированием экономических связей и транспортных коммуникаций в регионе.