Կհանդիպենք վաղը՝ ժամը 08:00-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում.«Դիմադրության» շարժումը եղանակային վատ պայմանների պատճառով այսօր հանրահավաք և երթ չի անի 05/23/2022 16:23 | Մեկնաբանություն
«Դիմադրության» շարժումը եղանակային վատ պայմանների պատճառով այսօր հանրահավաք և երթ չի անի.
«Ինչպես և հայտարարել էինք` այսօր վաղ առավոտվանից շարունակվում են անհնազանդության ակցիաները. մեր հարյուրավոր քաղաքացիներ ամենատարբեր ձևերով ամեն օր դրսևորում են իրենց արդար բողոքը:
Վատ եղանակային պայմանները հաշվի առնելով՝ այսօր հանրահավաք և երթ նախատեսված չեն։
Վաղը՝ մայիսի 24-ին, առավոտյան՝ ժամը 08:00-ին, բոլորս պետք է լինենք Ֆրանսիայի հրապարակում. միասին կարևոր անելիք ունենք:
Իսկ նույն օրը երեկոյան՝ ժամը 19:00-ին, այս անգամ արդեն Սասունցի Դավթի արձանի մոտ կմեկնարկի մեր հանրահավաքը:
Այս շաբաթվա ընթացքում մենք մեր ավանդական հանրահավաքները մեկնարկելու ենք Երևանի տարբեր վարչական շրջաններից` այդ վայրերում ապրող մեր քաղաքացիներին ավելի լավ առիթ տալով միանալու համազգային շարժմանը:
Եվ ուրեմն, կհանդիպենք մայիսի 24-ին՝ ժամը 08:00-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում»,- գրել է Իշխան Սաղաթելյանը:

Митинга и шествия сегодня не будет: Сагателян огласил планы Движения сопротивления на завтра 05/23/2022   16:35  |  Лента новостей
Движение сопротивления сегодня не планирует проведения митинга и шествия из-за непогоды.
Вице-спикер парламента Армении, представитель АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян ранее заявил, что завтра, 24 мая, в 08:00 все должны собраться на площади Франции. “Нам предстоит важное дело”, - написал Сагателян на своей странице в Facebook.
Он также проинформировал, что в тот же день в 19:00 начнется митинг,  на сей раз уже возле памятника Давиду Сасунскому.
"На этой неделе мы будем проводить наши традиционные митинги в разных районах Еревана, тем самым предоставив проживающим там нашим гражданам присоединиться к общенациональному митингу", - написал Сагателян.