ՔՊ-ական պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել 05/23/2022   16:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո` մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում և հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված», - այս մասին ասվում է Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունում։
Հիշեցնենք՝ Անուշ Բեղլոյանն ընտրվել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամ։
11:37 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊականներն արտահերթ նիստ են հրավիրել. ընդդիմությունը չի մասնակցում. որպես պատվիրան դրոշներն են թողել
23:36 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը համագումար կանցկացնի
08:13 18/05/2022  |  Մամուլ18 մլն դրամ պատվիրակության «իտալական վոյաժների» համար. «Ժողովուրդ»
09:58 14/05/2022  |  ՄամուլԸնտրությունները դեռ նշանակված չեն, բայց «քարոզարշավն» արդեն սկսե՞լ են. «Փաստ»
22:57 13/05/2022  |  ՎերլուծություններՔՊ-ական իշխանությունը մինչև ե՞րբ, որքա՞ն է ուժայինների թիկունքում ծվարելու
22:49 13/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլը պատրաստ է հեռանալ. ՔՊ-ում քաոս է տիրում. Գևորգ Գևորգյան (տեսանյութ)
20:55 13/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ն հակասահմանադրական օրենք է ընդունել, ու դրա հիման վրա համայնքապետի ԺՊ է նշանակվել. Վահե Դոխոյան
10:05 13/05/2022  |  ՄամուլԱրամ Խաչատրյանը մարդկանց խումբ է ուղարկել քաղաքացուն ծեծելու՝ զենքի սպառնալիքով. «Ժողովուրդ»

Депутат от правящей фракции Армении Ануш Беглоян подала прошение об отставке 05/23/2022   16:55  |  Лента новостей
Депутат Национального Собрания Армении от фракции "Гражданский договор" Ануш Беглоян подала прошение об отставке.
"Согласно ч.1 ст.155 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" депутат НС А.Беглоян 23 мая подала прошение об отставке. В соответствии с ч.2 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если депутат в течение недели после объявления об отставке в письменной форме отзывает свое прошение об отставке, Председатель НС выступает с заявлением об этом, если же не отзывает прошение, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывает и оглашает Председатель НС. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола”, - говорится в сообщении, опубликованном на сайте НС.