Այսօր հայտնաբերվել է մայիսի 22-ին Մարտակերտի շրջանում անհետացած քաղաքացին 05/23/2022 10:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Ձեռնարկված որոնողակա-փրկարարական աշխատանքների արդյունքում, այսօր` ժամը 07։30-ի սահմաններում, Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքից դեպի Կաչաղակաբերդ տանող անտառամերձ տարածքում հայտնաբերվել է մայիսի 22-ին անհետացած ՀՀ քաղաքացի, 63-ամյա Ս.Մ.-ն: Փրկարարները ցուցաբերել են անհրաժեշտ օգնություն և քաղաքացուն նշված տարածքից ուղեկցել անվտանգ տեղամաս, որից հետո վերադարձել մշտական տեղակայման վայր։
Պարզվել է, որ Ս.Մ.-ն, տեղանքում չկարողանալով կողմնորոշվել, կորել է: Կապի բացակայության պատճառով քաղաքացին չի կարողացել կապ հաստատել արշավախմբի անդամների հետ և սկսել է ինքնուրույն փնտրել անտառից դուրս գալու ճանապարհը: Այսօր վաղ առավոտյան 07:30-ի սահմաններում Ս.Մ.-ն, նկատելով ճանապարհը, դուրս է եկել երևացող տեղանք, որտեղ էլ փրկարարները նրան նկատել են:
Մայիսի 22-ին` ժամը 02:15-ին մեկնարկած որոնողական աշխատանքներին ներգրավվել են ԱԻ պետական ծառայության Մարտակերտի շրջանային ԱԻ բաժնի և առանձին ջոկերի հրշեջ-փրկարարները, ինչպես նաև ԱԻ պետական ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խումբը:

Обнаружен мужчина, пропавший накануне в Мартакертском районе Арцаха 05/23/2022   11:52  |  Чрезвычайное просшествие
В Арцахе около 7:30 утра понедельника  нашли гражданина, пропавшего накануне. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям (ГСЧС) МВД республики.
Согласно сообщению, что 63-летний гражданин Армении С.М. был обнаружен на прилегающей к лесу территории, ведущей из села Колатак Мартакертского района в сторону Качахакаберда. Спасатели оказали ему необходимую помощь и сопроводили в безопасное место, а затем – к месту постоянного расположения.
Выяснилось, что С.М., не сумев сориентироваться на местности, заблудился. Из-за отсутствия связи он не смог связаться с участниками похода и начал самостоятельно искать пути выхода из леса. Сегодня ранним утром С.М. обнаружив дорогу, вышел на открытое место, где его заметили спасатели.
16:17 13/05/2022  |  Криминальная хроникаГенералу Самвелу Карапетяну("Огановскому") предъявили обвинение, с него взята подписка о невыезде