Ոստիկանական բաժանմունքում իմ հանդեպ կիրառվել է ճնշում, ագրեսիա, բռնի ուժ, արա-յախառը լեքսիկոն ու սպառնալիքներ.Վազգեն Սաղաթելյան 05/18/2022   13:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ընկերներ, գտնվում եմ ոստիկանության կենտրոնի բաժնում: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Վազգեն Սաղաթելյանը։
Այսօր խաղաղ անհնազանդության ակցիա իրականացնելիս բերման է ենթակվել նա:
«Բաժնի աշխատակիցների կողմից արդեն շենքում գտնվելու ժամանակ իմ հանդեպ կիրառվել է ճնշում, ագրեսիա, բռնի ուժ, արա-յախառը լեքսիկոն ու սպառնալիքներ:
Այս արարքներն իրականացնող աշխատակիցները (վստահ էլ չեմ, որ աշատակիցներ էին) չեն ներկայացել ի հակառակ իմ պահանջի, քաղաքացիական հագուստով էին ու չունեին իդենտիֆիկացիոն որևէ պարագա:
Սպասում եմ քրեականի պետ Մամիկոնյանին, որը խոստացել է իդենտիֆիկացնել սույն ոստիկաններին և հաղորդել ինձ դրանց տվյալները:
Ավելի ուշ լայվով կներկայացնեմ իրողությունը և ակնկալվող իրավական հետևանքները:
Ինձ հետ ամեն ինչ լավ է, անհանգստանալու կարիք չկա»,-գրել է նա։
18:17 18/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՍԴ որոշումը կայացվեց հանուն Հայաստանի և Արցախի վերջնական ու ամբողջական կործանման. Սաղաթելյան
12:29 17/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմից անցել ա 8 ամսից ավել, ո՞վ պիտի կահավորեր մեր երկրի սահմանները, նախկիննե՞րը, թե՞ ադրբեջանցին.Վազգեն Սաղաթելյան
18:30 16/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ1000-ից ավել ադրբեջանցի զինվոր ավելի քան 3 ամիս գտնվում է Գորիս համայնքի Սև լճի տարածքում, սակայն կալանավորվում է Գորիսի համայնքապետը.Սաղաթելյան
19:07 15/07/2021  |  Մեկնաբանություն3 տարում 31 քրեական գործ հորինեցին Առուշի վրա ու փորձեցին կոտրել. Սաղաթելյան

Вазген Сагателян заявил о давлении и применении грубой силы в отношении него в полицейском отделении 05/18/2022   14:03  |  Лента новостей
Сегодня при проведении мирной акции неповиновения в Ереване в отделение полиции был доставлен пресс-секретарь партии "Возрождающаяся Армения" Вазген Сагателян.
Вазген Сагателян на своей странице в Facebook сообщил, что он находится в центральном отделе полиции.
Он заявил, что сотрудники отдела уже в здании оказали на него давление, вели себя агрессивно, применили грубую силу в отношении него, озвучивали угрозы.
"Осуществившие данные действия сотрудники, (не уверен даже, что это были сотрудники), несмотря на мое требование, не представились, они были в гражданской одежде и без каких-либо идентификационных знаков. Жду начальника криминального отдела Мамиконяна, который обещал идентифицировать этих полицейских и сообщить мне их данные. Позже в прямом эфире он представил ситуацию и ожидающиеся правовые последствия", - рассказал он.