Արթուր Վանեցյանը, Տիգրան Աբրահամյանը, Արմենուհի Կյուրեղյանը միջնորդել են՝ Գարիկ Գալեյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց անձնական երաշխավորությունը կիրառելու վերաբերյալ 05/18/2022   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին Գարիկ Գալեյանը հիվանդանոցում է գտնվում, սրտի հետ կապված խնդիրներ ունի։ Ինքնազգացողությունը բավարար է։ Հիվանդանոցից հետո տեղափոխվելու է ԶՔԳՎ, որտեղ կշարունակվի քննչական գործողությունները։ Եղբայրը՝ Արթուր Գալեյանը, այս պահին գտնվում է ԶՔԳՎ-ում, քննիչի մոտ, դեռևս մեղադրանք առաջադրված չէ, բայց հասկացանք, որ պատրաստվում են նույն հոդվածով մեղադրանք առաջադրեն։ Այս մասին ՔԿ ԶՔԳՎ շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Վանեցյանը։
«Եվս մեկ կին կա քրեական գործով, ում մեղադրանք չի առաջադրվելու՝ ըստ քննիչների։ Ասել ենք՝ ամոթ է, նման գործ քննելու իրավունք չունեք։ Երեկ է եղել դեպքը, տարածքում ինչ-որ նոր ձևավորված զորամաս կա, եկել են, չեն իմացել, որ զորամաս է, փորձել են ներս մտնել, զորամասի հրամանատարն արգելել է՝ տեղակալի հետ, Գալեյան Գարիկն ու եղբայրը վեճի են բռնվել, իբր հայհոյանքներ են հնչեցրել հրամանատարի և տեղակալի նկատմամբ, նրանց դիմումի հիման վրա հարուցվել է քրեական գործը»,-հայտնեց Վանեցյանը։
Երեք պատգամավոր՝ Արթուր Վանեցյանը, Տիգրան Աբրահամյանը եւ Արմենուհի Կյուրեղյանը միջնորդություն են ներկայացրել՝ Գարիկ Գալեյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց անձնական երաշխավորությունը կիրառելու վերաբերյալ , միջնորդությունը պետք է քննարկվի։ Վանեցյանը հույս հայտնեց, որ քննչական մարմինը գիտակից կգտնվի և չի գնա այդ ծայրահեղ քայլին և նման անհեթեթ մեղադրանքով ծնողին մեղադրանք չի առաջադրի։
15:06 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳարիկ Գալեյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ սպայի համազգեստից քաշքշելով ֆիզիկական ցավ պատճառելու համար, միջնորդելու ենք, որ համազգեստը տուժող ճանաչվի. Հովհաննիսյան
14:50 18/05/2022  |  ՄեկնաբանությունՄիջնորդություն ենք ներկայացնում հերոս Մխիթար Գալեյանի հայրիկի՝ Գարիկ Գալեյանի, խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ. Վանեցյան
13:55 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳարիկ Գալեյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց
11:04 18/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները բերման են ենթարկել Արթուր Վանեցյանի որդուն (տեսանյութ)
13:54 17/05/2022  |  ՄեկնաբանությունՄեր վերջնական հաղթանակին մնացել է շատ կարճ ժամանակ.Արթուր Վանեցյան

Депутаты Ванецян, Абрамян и Кюрегян просят освободить Гарика Галеяна под личное поручительство 05/18/2022   15:48  |  Лента новостей
В данный момент Гарик Галеян, отец погибшего в 44-дневной войне Мхитара Галеяна, находится в больнице из-за возникших проблем с сердцем, самочувствие нормальное. После обследования он будет доставлен в ГВСУ, где продолжатся следственные действия. Его брат Артур Галеян в данный момент находится у следователя в здании ГВСУ, ему пока не предъявили обвинения, но мы поняли, что ему собираются выдвинуть обвинение по той же статье. Об этом в беседе с журналистами заявил председатель партии "Отечество", глава парламентской фракции "Честь имею" Артур Ванецян.
“Еще одна женщина проходит по уголовному делу, по словам следователей, ей не предъявляли обвинения. Мы сказали, что стыдно, что вы не имеете права расследовать подобное дело. Вчера произошел инцидент: на территории есть недавно сформированная воинская часть. Они пришли туда, но не знали, что это воинская часть. Они пытались войти туда, командир воинский части запретил. Галеян Гарик и его брат ввязались в спор с заместителем, якобы нецензурно выругались в адрес командира и его зама. На основании их заявления и было возбуждено уголовное дело”, - сообщил Ванецян.
Трое депутатов НС Армении – Артур Ванецян, Тигран Абрамян и Арменуи Кюрегян – подали ходатайство о применении в отношении Гарика Галеяна меры пресечения в виде личного поручительства, ходатайство должны рассмотреть. Ванецян выразил надежду, что следственный орган не пойдет на крайний шаг и на предъявит Галеяну подобные нелепые обвинения.