Իգոր Խաչատուրովը ձերբակալվել է (տեսանյութ) 05/17/2022 17:09 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ քաղաքական ընդդիմության հավաքների մասնակիցների կողմից ոստիկանության աշխատակցի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՔԿ-ն։
Նախնական տվյալներով, 2022 թվականի մայիսի 17-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, քաղաքական ընդդիմության կողմից կազմակերպված նախաձեռնության մի խումբ մասնակիցներ Կիևյան փողոցի 15 հասցեի մոտակայքում փակել են ճանապարհը՝ խոչընդոտելով այլ քաղաքացիների ազատ տեղաշարժը:
Նշված վայրում ծառայություն իրականացնող ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցները, իրականացնելով հասարակական կարգի պահպանություն, հորդորել են բացել ճանապարհը՝ փորձելով նրանց հեռացնել ճանապարհից, որի ընթացքում նախաձեռնության մասնակիցներից երկուսը ձեռքերով հարվածներ են հասցրել ծառայություն իրականացնող ոստիկանի կրծքավանդակի շրջանին, ինչի արդյունքում վերջինս կորցրել է գիտակցությունը:
Ձեռնարկված անհրաժեշտ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ոստիկանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն գործադրած անձանցից մեկի ինքնությունը, ով քաղաքացի Իգոր Յուրիի Խաչատուրովն է: Վերջինս ձերբակալվել է՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով:
Նշենք, որ Իգոր Խաչատուրովը ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի որդին է, որը մասնակցել է նաեւ 44 օրյա պատերազմին։

Задержан сын генерала Юрия Хачатурова 05/17/2022   17:54  |  Лента новостей
Сын генерала Юрия Хачатурова задержан по подозрению в применении насилия в отношении представителя власти, сообщает пресс-служба Следственного комитета(СК)Армении.
По предварительным данным, 17 мая 2022 года около 8:30 утра группа участников акции, организованной политической оппозицией, перекрыла дорогу в районе улицы Киевяна №15, препятствуя свободному передвижению других граждан.
Дежурившие в указанном месте сотрудники Полиции РА при поддержании общественного порядка призвали разблокировать дорогу и попытались оттеснить их с проезжей части, в ходе чего двое участников акции нанесли исполнявшему служебные обязанности полицейскому удары в грудь, в результате чего тот потерял сознание.
"В результате предпринятых необходимых действий была установлена личность одного из лиц, совершивших насилие в отношении сотрудника Полиции. Им оказался гражданин Игорь Юрьевич Хачатуров. Хачатуров задержан по подозрению в применении насилия в отношении представителя власти. Предварительное следствие по уголовному делу продолжается”, - говорится в сообщении.
Отметим, что Игорь Хачатуров является сыном бывшего главы Генштаба ВС Армении Юрия Хачатурова. Он принимал участие в 44-дневной войне.