Ոստիկանության բաժիններում տեղ չկա, չեն ընդունում բերման ենթարկվածներին, նրանց թվում՝ Լևոն Քոչարյանին (տեսանյութ) 05/17/2022   10:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության Զեյթունի բաժնում հրաժարվել են ընդունել Լեւոն Քոչարյանին։ Այս պահին նա ոստիկանական ավտոբուսի մեջ սպասում է Էրեբունու բաժնի մոտ։ Այդ մասին հայտնել է Լեւոն Քոչարյանը՝ տելեգրամում հրապարակված տեսանյութում։
Նա պատմել է, որ իրեն նախ տարել են ոստիկանության Զեյթունի բաժին, որտեղ ասել են, որ տեղ չկա ու հրաժարվել են ընդունել, ապա ավտոբուսով տեղափոխել են Էրեբունու բաժին։ Տեսանյութը Լ. Քոչարյանը տեսագրել է ավտոբուսի մեջ, որի ընթացքում պատմում է, որ հիմա Էրեբունու բաժնի մոտ են սպասում։ «Ոստիկանության  մոտ կանգնած սպասում ենք էլի չեն ընդունում, ասում են տեղ չկա, նախօրոք բրոնիա չեք արել»,- պատմել  Լ. Քոչարյանը։

В полицейских отделениях Еревана отказались принимать задержанных, мест нет - Левон Кочарян 05/17/2022 11:02 | Лента новостей
Зейтунское отделение полиции отказалось принимать подвергнутых приводу участников мирной акции протеста в Ереване. Об этом сообщил Левон Кочарян, сын второго президента Армении Роберта Кочаряна, которого также подвергли приводу.
В данный момент Кочарян ждет в автобусе возле Эребунийского отделения.
В своем Telegram-канале Кочарян опубликовал видео, в котором рассказал, что его сначала повезли в Зейтунское отделение полиции, но там его не приняли, так как не было мест, привезли в отделение полиции по району Эребуни. “В настоящее время мы ожидаем в транспорте, напротив здания полиции. Нам говорят мест нет, заранее не забронировали”, - заявил он.
Находящиеся в салоне автобуса граждане находится в приподнятом настроении. Они исполняют песню "Проснись, сын мой!" и скандируют “Армения без турка”.