Շարժմանը նոր թափ ու ընթացք է հաղորդվում. Նիկոլը իշխանության մնալու որեւէ ռեսուրս չունի 05/15/2022   21:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
2020թ նոյեմբերից հետո Հայաստանում փոխվել է քաղաքական գործընթացների տրամաբանությունը, այն դուրս է եկել ընդդիմություն-իշխանություն դասական ընկալումից: Օրվա իշխանությունն ասում է՝ ապագա կա՝ զիջելով, մենք ասում ենք՝ ապագա չկա զիջելով: Մենք մերժում և անընդունելի ենք համարում երկրի ապագայի մասին օրվա իշխանությունների պատկերացումները՝ համարելով այն ինքնաոչնչացման կամ կործանման ճանապարհ, հետևաբար, այս իշխանությունների ընթացքը պետք է կասեցնենք: Այս մասին Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը՝հորդորելով դուրս գալ փողոց՝ մեր երկրի՝ դեպի անդունդը գլորվելը կասեցնելու մանդատով:
Սաղաթելյանը նշեց, որ իրենց առջև դրված խնդիրը քայլ առ քայլ իրականացվում է, միևնույն ժամանակ արձանագրեց, որ անհրաժեշտ է կազմակերպվածության նոր մակարդակ՝ շարժմանը նոր ընթացք, նոր թափ հաղորդելու համար: Նա ընդգծեց, որ Նիկոլն իշխանության մնալու որևէ ռեսուրս չունի, նրա օրերը հաշված են:
21:21 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀամահայկական հանրահավաք՝ համացանցի տիրույթում. Օգտատերերը ուղիղ եթերում ներկայացնում են իրենց պայքարը
19:50 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին «Դիմադրություն» շարժումը սկսել է երթը՝ Երեւանի Կենտրոնում
19:39 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈւշքի եկեք Նիկոլին ֆինանսավորող օլիգարխներ, դեռ շանս ունեք, եթե խելքի չեկաք, պատասխան եք տալու
19:19 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդը դարձել է ղումարբազ, երջանկություն են խոստացել, նստեցրել են ղումարի ասեղին. Խաչատրյան
19:13 15/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյան. Լսեք, ծոծորակներդ կտեսնեք, բայց պառակտված շարժում չեք տեսնի

Протестное движение набирает новый размах, у Пашиняна нет ресурса удержаться у власти – Ишхан Сагателян 05/16/2022   00:19  |  Лента новостей
Логика политических процессов в Армении после ноября 2020 года вышла за рамки классического восприятия власть-оппозиция. Об этом на вчерашнем митинге на площади Франции заявил вице-спикер парламента Армении, представитель АРФ "Дашнакцутюн" Ишхан Сагателян, призвав сограждан выйти на улицу и предотвратить скатывание страны в пропасть.
"Нынешняя власть заявляет, что будущее есть при уступках. Мы же заявляем, что будущего нет при уступках. Мы отвергаем и считаем неприемлемым представления действующей власти о будущем страны. Это путь к самоуничтожению и гибели, следовательно, нужно пресечь курс нынешних властей", - заявил Сагателян.
Политик отметил, что  поставленная перед ними задача поэтапно реализуется. В то же время он констатировал необходимость нового уровня самоорганизации для придания движению нового импульса и размаха. Он подчеркнул, что у Никола Пашиняна нет какого-либо ресурса, чтобы удержаться власти, его дни сочтены.