Քաղաքացիների ուղղությամբ շիշ նետած ոստիկանի նկատմամբ ծառայողական քննություն է նշանակվել 05/12/2022   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ Երևանի քաղաքապետարանի մոտ տեղի ունեցած անհնազանդության ակցիայի ընթացքում քաղաքացիների ուղղությամբ շիշ նետած ոստիկանի նկատմամբ ծառայողական քննություն է նշանակվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ ոստիկանությունից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ երեկ Երևանում իրականացվող անհնազանդությունների ընթացքում քաղաքացիները շուրջ 1։5 ժամ շրջափակել էին Երևանի քաղաքապետարանը՝ փակելով բոլոր մուտքերը ու շուրջպար բռնել քաղաքապետարանին հարող տարածքում։ Ոստիկանական բավականին մեծ ուժեր էին կենտրոնացել քաղաքապետարանի տարածքում, իրավիճակը բավականին լարված էր։ Տեսախցիկներն արձանագրել են, թե ինչպես է ոստիկաններից մեկը շիշ նետում քաղաքացիների ուղղությամբ, որը կարող էր սադրել բախում եւ միայն ընդդիմադիր գործիչների զգոնության արդյունքում հաջողվել խուսափել սրացումից։
12:25 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտոերթ՝ Երևանում.քաղաքացիները շարունակում են պահանջել Փաշինյանի հրաժարականը. Ուղիղ
11:49 12/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» շարժման իրազեկման երթը՝ Երևանում (տեսանյութ)
11:03 12/05/2022  |  ՄեկնաբանությունԴատավորը կատարեց քաղաքական պատվեր՝ կալանավորելով 2 պատերազմների մասնակից Արսեն Մարտոյանին. փաստաբան
10:28 12/05/2022  |  ՄամուլՔաղաքապետարանի աշխատողները պատուհաններից հետեւում էին ակցիային. «Հրապարակ»

Служебное расследование назначено в отношении полицейского, швырнувшего бутылку в демонстрантов у мэрии Еревана 05/12/2022   16:08  |  Лента новостей
Служебное расследование назначено в отношении полицейского, швырнувшего бутылку в демонстрантов в ходе вчерашней акции неповиновения возле здания мэрии Еревана. Об этом “ФактИнфо” сообщили в полиции Армении.
Участники вчерашней акции неповиновения блокировали все входы в здание мэрии Еревана и исполняли шурджпар(круговой танец – прим. ред.) на прилегающей к столичной администрации территории. Полиция сконцентрировала у здания мэрии крупные силы. Обстановка была довольно напряженной. Видеокамера зафиксировала, как один из полицейских бросает бутылку в сторону  участников акции, что могло спровоцировать столкновения, и только в результате бдительности оппозиционных деятелей удалось избежать обострения.