ՀՀ պատվիրակությունը Ավստրիայում քննարկել է բյուջետային գործընթացի առանձնահատկությունները եւ ավստրիական փորձի կիրառման հնարավորությունները
05/16/2022 23:45
Նոր Գեղիի գերեզմանոցի մոտ բախվել են Opel-ն ու բեռնատարը. կա վիրավոր
Անկլավների հարց չի բարձրացվել, երկու կողմն էլ լուռ է այս հարցում. ԱԽՔ 05/05/2022 13:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց, որ մինչև այս պահը Հայաստանն ու Ադրբեջանն անկլավների հարց չեն քննարկել, երկու կողմն էլ լուռ է այս հարցում, քանի որ երկու կողմից էլ անկլավ կա։
Նրա խոսքով` և Հայաստանում, և Ադրբեջանում անկլավներ կան։ Հայաստանյան կողմի հույսն ու հնարավոր լուծման տարբերակն այն է, որ Հայաստանի անկլավը թողնում է Ադրբեջանին, Ադրբեջանի անկալվներն էլ, որոնք ՀՀ տարածքում են, մնում են ՀՀ-ին։
«Ընդդիմության պնդումներն անհասկանալի են, որ եթե խաղաղության պայմանագիր կնքվի, ապա անկլավների հարց է առաջանալու»,- նշեց Գրիգորյանը։

"Вопрос об анклавах не затрагивался": секретарь Совбеза Армении о переговорах с Азербайджаном 05/05/2022   13:21  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян заявил, до сего момента Армения и Азербайджан не обсуждали вопрос об анклавах, стороны молчат по этому вопросу, поскольку с обеих сторон есть анклавы.
По его словам, и в Армении, и в Азербайджане есть анклавы. "Возможный вариант решения заключается в том, что  анклав Армении остается Азербайджану, а анклавы Азербайджана, которые находятся на территории РА, остаются Армении", - сказал он.
Григорян отметил, что утверждения оппозиции о том, что в случае заключения мирного соглашения возникнет вопрос об анклавах, непонятны.
00:09 21/04/2022  |  Лента новостейСпецпредставитель РФ Игорь Ховаев будет содействовать Еревану и Баку в подготовке мирного соглашения