Ֆրանսիայի հրապարակում տեղակայված վրաններից մեկից հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացին մահացել է 05/05/2022   14:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ Ֆրանսիայի հրապարակում տեղակայված վրաններից մեկից շտապ օգնության մեքենայով թիվ 1 համասարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել անձը չպարզված քաղաքացի՝ սրտի կանգով։ Այս մասին հայտնում է Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։
«Հիվանդանոցում անմիջապես իրականացվել են անհրաժեշտ բոլոր վերակենդանացման գործողությունները, սակայն, ցավոք, բուժաշխատողների բոլոր ջանքերը եղան ապարդյուն, և գրանցվեց կենսաբանական մահ»,- գրել է նա։
21:10 30/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնում մահացած 40-ամյա կնոջ հարազատները չեն կարողանում համակերպվել կորստյան ծանր վշտի հետ. մահվան մեջ մեղադրում են բժիշկներին ․shamshyan.com
13:26 21/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, կոմպոզիտոր, խմբավար, ԵՊԿ պրոֆեսոր Ռուբեն Ալթունյանը
20:39 03/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է Կապանում ՔՊ-ական համայնքապետի թեկնածուի հայրը
23:19 22/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանցի լրագրողը 7 ժամ սպասել է շտապօգնությանը եւ մահացել
20:35 22/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում պատվաստումից հետո մահացած բուժքրոջ գործով հետաքննությունը դադարեցվել է
14:57 17/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՌԴ դեսպանատունը հաստատել է Ալբանիայի հյուրանոցում Ռուսաստանի չորս քաղաքացիների զոհվելու փաստը

В Ереване скончался гражданин, госпитализированный с площади Франции с остановкой сердца 05/05/2022   14:55  |  Лента новостей
Из одной из палаток, установленных на площади Франции, на карете скорой помощи в университетскую больницу №1 был доставлен неизвестный гражданин с остановкой сердца. Об этом сообщила руководитель администрации Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян.
“В больнице сразу же были проведены все необходимые реанимационные мероприятия, но, к сожалению, все усилия медперсонала оказались тщетными, была зарегистрирована биологическая смерть", - написала она.