Ազգային ժողովում հյուրընկալել են ԱՀ արտախորհրդարանական ուժերի ներիկայացուցիչներին 04/19/2022   12:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ապրիլի 19-ին, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ ընդունել է 2020թ․ մարտի 31-ի ԱՀ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցած արտախորհրդարանական ուժերի՝ «Ազգային վերածնունդ», «Անկախության սերունդ», «Արցախի կոմունիստական կուսակցություն», «Արցախի հեղափոխական կուսակցություն», «Արցախի պահպանողական կուսակցություն», «Միացյալ Հայաստան», «Վաղվա Արցախ» կուսակցությունների ներկայացուցիչներին։ Այս մասին տեղեկացրին ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից։
Հանդիպմանը արտախորհրդարանական ուժերի առաջնորդներն արտահայտել են իրենց կարծիքն ու դիրքորոշումը Արցախի հարցի շուրջ և այդ համատեքստում կարևորել են ԱԺ խմբակցությունների միահամուռ ու միասնական գործելու հանգամանքը։
Կուսակցությունների ներկայացուցիչները շեշտել են, որ լիովին սատարում և միանում են ԱՀ Ազգային ժողովի ՝ 2022թ ապրիլի 14-ի արտահերթ նիստում ընդունած հայտարարությանը։
20:04 14/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊահանջում ենք Հայաստանի իշխանություններից հրաժարվել աղետաբեր քաղաքականությունից.Արցախի ԱԺ-ն հայտարարություն է ընդունել
19:33 14/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Խաղաղության դարաշրջանի» բացման քողի տակ հրահրվում է նոր պատերազմ, նոր ողբերգություններ.Դավիթ Իշխանյան
17:16 14/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի այսօրվա իշխանություններն իրավասու չեն Արցախի անունից հանդես գալու

В парламенте приняли представителей внепарламентских сил Республики Арцах 04/19/2022   13:37  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян sегодня, 19-го апреля, принял представителей внепарламентских сил, участвовавших в парламентских выборах 31-го марта 2020 года: партий "Национальное возрождение", "Поколение независимости","Объединенная Армения", "Завтрашний Арцах", "Коммунистической партии Арцаха", "Революционной партии Арцаха", "Консервативной  партии Арцаха". Во встрече приняли участие также руководители фракций парламента. Об этом сообщает пресс-служба НС Арцаха.
В ходе встречи лидеры внепарламентских сил выразили свою позицию относительно арцахского вопроса и в этом контексте подчеркнули важность консолидации фракций НС.
Представители партий отметили, что полностью поддерживают и присоединяются к заявлению, принятому на внеочередном заседании Национального собрания 14-го апреля 2022 года.