Ադրբեջանը չի թաքցնում, որ Հայաստանի և Արցախի հանդեպ նոր ռազմական ագրեսիայի է պատրաստվում 03/28/2022   13:10  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունում այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, ըստ ադրբեջանական աղբյուրների, այդ երկրի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը բանակի հրամանատարական կազմին հրահանգել է բարձր մարտական պատրաստվածության բերել բոլոր ստորաբաժանումները և «պատրաստ լինել ժամանակին և ճգրիտ կատարելու ռազմական առաջադրանք»։
Նշվում է նաև, որ խորհրդակցության ընթացքում ագրեսոր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարին մանրամասն զեկուցվել է Հայաստանի հետ սահմանին և Արցախի հետ շփման գծում տիրող իրավիճակը։
11:41 27/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹեհրանը զգուշացրել է ադրբեջանցիներին. իրանական զինուժը թույլ չի տա Հայաստանի վրա հարձակում
15:19 26/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն արդյունավետ քայլեր չի ձեռնարկել. Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հոխորտանքով է արձագանքել ԱՄՆ պետդեպին
17:12 25/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԱրհեստածին Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն՝ Արցախի Հանրապետություն զինված ներխուժելը ներկայացնում է որպես դիրքերի հստակեցում

Азербайджан не скрывает, что готовит новую военную агрессию против Армении и Арцаха 03/28/2022   17:19  |  Международные новости
Азербайджан не скрывает, что готовит новую военную агрессию против Армении и Арцаха.
Как сообщают местные СМИ, "министр обороны Азербайджана Закир Гасанов на служебном совещании в Центральном командном пункте поручил командному штабу этой страны быть готовыми в любой момент применить вновь принятое на вооружение современное вооружение, технику и другие средства боя".
Сообщается, что министр обороны страны-агрессора "поручил проводить интенсивные обучающие и практические занятия соответственно реальным боевым условиям с целью дальнейшего повышения боеспособности подразделений, а также всегда быть готовыми к четкому и своевременному выполнению боевых задач, стоящих перед военными частями".
Как указывается, на совещании был проведен широкий анализ  ситуации на границе с Арменией и линии соприкосновения с Арцахом.