ՌԴ-ի հաջորդ թիրախը Թուրքիան է. ՀՀ-ի փրկությունը ռուս-թուրքական պատերազմն է. Լևոն Մնացականյան (տեսանյութ) 03/21/2022   23:17  |  Քաղաքական
Ակնհայտ է, որ Թուրքիան ՌԴ-ի մրցակիցն է տարածաշրջանում, և այսօր երկու լարի վրա խաղալով փորձում է կոտրել այդ կարծրատիպը, թե ՌԴ-ն է այստեղ լիդերը։ Ուկրաինական պատերազմի ընթացքում, կամ դրա ավարտից հետո ռուսական սլաքներն ուղղվելու են հենց Թուրքիայի ուղղությամբ, և տեղի է ունենալու ռուս-թուրքական պատերազմ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է վերլուծաբան Լևոն Մնացականյանը։
Նրա խոսքով, գուցե այս պահին՝ աշխարհաքաղաքական այս բարդ իրավիճակում, ՀՀ-ի համար այդ պատերազմը կդառնա հայ ազգի փրկության բանալին։ Բանախոսի պնդմամբ, աշխարհի ուժեղ խաղացողները, այդ թվում ՌԴ-ն, ինչ-որ մի պահի Թուրքիային ստիպելու են ընտրություն կատարել։
Խոսելով ուկրաինական պատերազմում ՀՀ-ի իներտ պահվածքի մասին՝ Մնացականյանը նշել է, որ աշխարհը կարծես ՀՀ-ից սպասում է պատասխանի։ «Հնարավոր է, մոտակա ամիսներին սպասվող Ադրբեջանի կողմից ագրեսիան ստիպի ՀՀ-ին մտնել Միութենական պետություն՝ այլընտրանքի բացակայության պատճառով»,- նշել է նա։
22:22 21/03/2022  |  Միջազգային լրահոսRenault - ը վերսկսել է ավտոմեքենաների արտադրությունը Մոսկվայի գործարանում
21:56 21/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ՔԿ-ն գործ է հարուցել ուկրաինացի լրագրող Դմիտրի Գորդոնի նկատմամբ
21:36 21/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՀամաշխարհային գյուղատնտեսական հսկաները չեն ցանկանում լքել Ռուսաստանը
19:29 21/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանի ԶՈՒ-ն ոչնչացրել է Ուկրաինայի ԶՈՒ-ի «Точка-У»-ի պահոցը
10:50 21/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան մերժել է ԱՄՆ-ի՝ Ուկրաինային C-400 զենիթահրթիռային համակարգեր տրամադրելու առաջարկը
21:38 20/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսական ՀՕՊ-ն ուկրաինական յոթ անօդաչու թռչող սարք է խոցել
18:10 20/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների միջև առցանց բանակցությունները կվերսկսվեն մարտի 21-ին
17:27 20/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիան սառեցրել է Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի 22 մլրդ եվրոյի չափով գումարները
17:13 20/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԱյս պղծումը Արևմուտքում սանձազերծված անզուսպ հակառուսական արշավի արդյունք էք.անհայտ անձինք պոկել են Էստոնիայում ՌԴ դեսպանատան շենքի դրոշը
15:05 20/03/2022  |  Միջազգային լրահոս14. 700 ռուս զինծառայող, 96 ինքնաթիռ. Ուկրաինայի Գլխավոր շտաբը ներկայացրել է ռուսական կողմի կրած կորուստների թիվը

Левон Мнацаканян: "Следующая цель РФ - Турция, спасение Армении - в русско-турецкой войне" 03/22/2022   10:22  |  Политика
Очевидно, что Турция является соперником России в регионе, и сегодня она, ведя игру на два фронта, пытается сломать стереотип о лидерстве РФ,  заявил в эфире “ФактИнфо” аналитик Левон Мнацаканян.
По его словам, “в ходе украинской войны или после ее завершения Россия переведет стрелки на Турцию, и случится русско-турецкая война”.
По его словам, возможно,  именно сейчас, в этой сложной геополитической ситуации, эта война станет для РА ключом к спасению армянского народа. По мнению собеседника агентства, сильнейшие игроки мира, в том числе РФ, в какой-то момент заставят Турцию сделать выбор.
Подробности- в видеоверсии интервью
16:31 23/02/2022  |  Международные новостиЭрдоган заявил, что Турция не может отказаться ни от России, ни от Украины
13:11 03/02/2022  |  Лента новостейВладимир Путин может посетить Турцию после открытия Олимпиады
11:24 27/01/2022  |  Международные новостиЭрдоган пригласил Путина в Турцию
15:15 01/12/2021  |  Международные новости“Россия тоже может покрасить карту мира в разные цвета”: Лавров о подарке Эрдогану
10:19 18/11/2021  |  Международные новостиЛидер "Серых волков" подарил Эрдогану карту "тюркского мира" с регионами России
11:56 03/11/2021  |  Международные новостиРоссия вслед за мандаринами приостановила импорт лимонов одного из турецких предприятий