Ֆրանսիայի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորումը 03/18/2022   10:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը երեկ հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանի հետ, հայտնում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն:
«Զրույցի ընթացքում երկու երկրների ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանում առկա իրավիճակը, այդ թվում՝ եռակողմ հայտարարությունների իրագործումը։ Նախարարներն անդրադարձել են Ադրբեջանի ներկայացրած հինգ հիմնարար սկզբունքներին՝ Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման վերաբերյալ: Ֆրանսիացի նախարարը Փարիզի աջակցությունն է հայտնել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերին»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
17:31 12/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն աջակցում է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանը.Բայրամով
11:10 20/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՍահմանազատման վերաբերյալ Երևանի «նախապայմանները» Բաքվի համար անընդունելի են
18:08 27/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքուն աջակցում է Անկարայի և Երևանի հարաբերությունների կարգավորմանը. Բայրամով
19:03 12/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲայրամովը կրկին հայտարարել է, թե Հայաստանի կողմից տրամադրված ականապատ տարածքների քարտեզները ճշգրիտ չեն
16:15 11/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳՆ-ն հաստատեց. Միրզոյանը և Բայրամովը հանդիպել են
10:27 11/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄիրզոյանը և Բայրամովը հանդիպել են Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ում. Հայաստանի ԱԳՆ-ն լռում է
16:35 18/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԲաքվից խոստացել են ադեկվատ պատասխան տալ դելիմիտացիայի ուղղությամբ Երևանի դրական քայլերին

Главы МИД Франции и Азербайджана обсудили усилия по нормализации отношений между Ереваном и Баку 03/18/2022   10:24  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан провёл телефонный разговор с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Об этом сообщает пресс-служба МИД Азербайджана.
Сообщается, что в ходе беседы стороны обсудили текущую ситуацию в регионе, в том числе ход реализации трехсторонних заявлений.
Министры коснулись пяти основных принципов (по подписанию мирного договора с Арменией), представленных Азербайджаном. Французский министр выразил поддержку Парижа усилиям по нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией”, - отмечается в сообщении.