Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև խաղաղության համաձայնագրի մասին կանխատեսումներ առայժմ չենք ցանկանում անել.Պեսկով  03/15/2022   16:24  |  Միջազգային լրահոս
Կրեմլը դեռևս ձեռնպահ կմնա Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև խաղաղության համաձայնագրի կնքման հեռանկարների վերաբերյալ կանխատեսումներ անել։ Այս մասին, ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ,  լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք առայժմ չենք ուզում կանխատեսումներ անել։ Կսպասենք, մինչև կլինեն շոշափելի արդյունքներ, որոնց մասին հնարավոր կլինի տեղեկացնել առաջին հերթին երկու երկրների հանրությանը»։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելինսկու գրասենյակի ղեկավարի խորհրդականը հայտարարել էր, թե խաղաղության համաձայնագիրը երկու երկրների միջև հնարավոր կլինի ձեռք բերել  մեկ-երկու շաբաթվա ընթացքում՝ ամենաուշը մայիսին։
Մեկնաբանելով նրա հայտարարությունը, Պեսկովն ասել է, որ այս պահի դրությամբ, ըստ ամենայնի, դա նրա կանխատեսումներն են։
Կրեմլի ներկայացուցիչն ընդգծել է, որ ռուսական կողմը կանխատեսումների առումով, չէր ցանկանա շտապել։
11:33 16/01/2022Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը «միանգամայն տարբեր ուղիների վրա են»
16:02 05/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԿարևոր է, որ դրսից ոչ ոք չխանգարի. Պեսկովը՝ Ղազախստանում անկարգությունների վերաբերյալ
19:30 17/12/2021  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը չի կարծում, որ Թուրքիան փորձում է նոր Օսմանյան կայսրություն կառուցել
17:35 26/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի և Ալիևի հետ բանակցություններից հետո Պուտինն ԱԽ նիստ կհրավիրի
16:29 21/11/2021  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովն ափսոսանք է հայտնել, որ «Էրդողանի ցուցադրած թյուրքական աշխարհի քարտեզի վրա կարմիր աստղով նշված չէ, որ դրա կենտրոնը գտնվում է ոչ թե Թուրքիայում, այլ Ռուսաստանում»
15:08 09/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵռակողմ հայտարարության ստորագրման տարելիցի կապակցությամբ հանդիպումներ նախատեսված չեն. Պեսկով
17:31 27/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՄենք լավ և հատուկ հարաբերություններ ունենք Թուրքիայի հետ, բայց հաստատվում են մեր մտավախությունները. Պեսկովը՝ Ուկրաինա մատակարարված թուրքական ԱԹՍ-ների մասին

Кремль пока не планирует давать прогнозы относительно перспектив мирного соглашения между Россией и Украиной - Песков 03/15/2022   16:47  |  Международные новости
Кремль пока не планирует давать прогнозы относительно перспектив мирного соглашения между Россией и Украиной - нужно дождаться ощутимых результатов переговоров, ход которых обсуждать публично тоже преждевременно, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. Его слова приводит РИА Новости.
Советник главы офиса Владимира Зеленского Алексей Арестович ранее завил, что мирное соглашение между Россией и Украиной может быть достигнуто самое ранее - в течение одной-двух недель, самое позднее - в мае. Четвертый раунд переговоров России и Украины прошел в понедельник в режиме видео-конференц-связи. По их итогам советник главы офиса Зеленского Михаил Подоляк заявил, что взята техническая пауза, переговоры будут продолжены во вторник.
"Давать прогнозы пока не хотим, дождемся, когда будут ощутимые результаты, о которых можно будет проинформировать общественность двух стран прежде всего", - сказал Песков журналистам в ответ на вопрос, что о перспективах переговоров думают в Кремле.
Комментируя заявление Арестовича, он сказал, что "в данном случае это, видимо, его прогнозы".
"Мы не хотели бы спешить с прогнозами", - добавил представитель Кремля.
На вопрос о возможном формате будущего документа, кем он будет подписан и не планируется ли привлекать в качестве гарантов другие страны, Песков ответил, что обсуждать это публично рано.
15:24 15/03/2022  |  ЭкономикаРоссия наращивает импорт из дружественных стран - вице-премьер РФ
11:24 15/03/2022  |  Лента новостейВ Минобороны России заявили о взятии под полный контроль всей территории Херсонской области
10:58 15/03/2022  |  Лента новостейВопиющая дезинформация: В МИД Арцаха опровергли сообщения Киева о прибытии бойцов из Нагорного Карабаха