Դավիթ Արղամանյանը կշարունակի քննել դատավոր Բախշիյանին կալանավորելու միջնորդությունը. Դատարանն ինքնաբացարկ չի հայտնել 02/04/2022   11:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Արղամանյանը կշարունակի քննել Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին ԱԱԾ քննիչի միջնորդությունը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ երեկ դատավորի պաշտպանները միջնորդություն էին ներկայացրել՝ Արղամանյանին ինքնաբացարկ հայտնելու մասին՝ հիմքում դնելով մակագրման ընթացքում օրենքով սահմանված կարգի խախտման հանգամանքը։
Բացի այդ՝ թեև կալանավորման միջնորդությունը անհապաղ քննության է ենթակա, դատավոր Արղամանյանը դատական նիստի օր է նշանակել միայն միջնորդությունը ներկայացնելուց երեք օր հետո, ինչն էլ իր հերթին է կասկածներ առաջացրել պաշտպանության կողմի մոտ։
Ինքնաբացարկի միջնորդության վերաբերյալ որոշումը պետք է հրապարակվեր այսօր, ժամը՝ 10։00֊ին։ Միջնորդությունը մերժելու մասին որոշման հրապարակումից հետո դատական նիստը  շարունակվում է։
18:32 02/02/2022  |  ՄեկնաբանությունՆայեք ԲԴԽ՝ իրավաբանության գուրուների միտքը. Բախշիյանի փաստաբանը ԲԴԽ որոշումից հատված է հրապարակել

Давид Аргаманян продолжит рассмотрение ходатайства об аресте судьи Бориса Бахшияна: судья отказался брать самоотвод 02/04/2022 11:57 | Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Аргаманяна продолжит рассмотрение ходатайства следователя Службы национальной безопасности об избрании в отношении судьи Бориса Бахшияна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, накануне защита Бахшияна подала ходатайство об отводе судьи Аргаманяна. Основанием для подачи ходатайства стал факт нарушения установленного законом порядка наложения резолюции.
Кроме того, несмотря на то, что ходатайство об аресте подлежит немедленному рассмотрению, Аргаманян назначил заседание только через три дня после подачи ходатайства, что в свою очередь вызвало подозрения у защиты.