Հայաստանը կարող է մասնակցել Անթալիայի համաժողովին. ես այդտեղ խնդիր չեմ տեսնում.Արարատ Միրզոյան 02/02/2022   13:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց, որ ինքը և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը հրավեր են ստացել մասնակցելու Անթալիայիում կայանալիք միջոցառմանը, սակայն ՀՀ ԱԳՆ-ն մասնակցության վերաբերյալ դեռևս որոշում չունի.
«Հարցը դեռևս քննարկվում է: Սա երկկողմ այց չի և երկկողմ համատեքստում պետք չէ դիտարկել։ Սա միջազգային դիվանագիտական իրադարձություն է, որին Հայաստանը կարող է որոշել՝ մասնակցել։ Ես այդտեղ ոչ միայն խնդիր չեմ տեսնում, այլ կարծում եմ, որ եթե այն նույնիսկ շաղկապենք Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության հետ, դրական երանգներ հաղորդելուց բացի, այլ բան այդտեղ չկա», - ասաց Արարատ Միրզոյանը։
13:16 02/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը ցանկանում է կառուցել խաղաղություն մեր տարածաշրջանում.ժողովուրդը կողմ է քվերակել այդ խաղաղությանը.ԱԳ նախարար
11:25 02/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ի և Թուրքիայի նախագահների օգնականները քննարկել են հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
11:22 02/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի Ազգային մեծ ժողովը կհաստատի Շուշիի հռչակագիրը
21:06 31/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը հայտարարել Է, որ Թուրքիան ավելացրել է Ադրբեջանից գազի մատակարարումը
19:13 31/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանի Պնախարարը կմեկնի Թուրքիա
16:24 29/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի արդարադատության նախարարը հրաժարական է տվել
20:17 28/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանի պետական նավթային հիմնադրամը Թուրքիայի Կենտրոնական բանկում 1 մլրդ եվրոյի ավանդ է ներդրել

Армения может принять участие в форуме в Анталье, я в этом не вижу проблемы - Мирзоян 02/02/2022   14:14  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Арарат Мирзоян заявил, что МИД еще не определился с участием в предстоящем в марте в Анталье дипломатическом форуме.
"Я и Рубен Рубинян получили приглашение принять участие в мероприятии в Анталье. Вопрос еще обсуждается. Это не двусторонний визит, и его не следует рассматривать в этом контексте. Это международное дипломатическое событие, в котором Армения может решить принять участие. Я не только не вижу в этом проблемы, но полагаю, что если даже его увязать с диалогом между Арменией и Турцией, то там нет ничего, кроме придания позитивных оттенков”, - сказал глава МИД Армении Арарат Мирзоян на совместной пресс-конференции с австрийским коллегой Австрии Александером Шалленбергом.