Պատերազմի հետևանքները չեն կարող մեզ շեղել պետականակերտման ճանապարհից. Արայիկ Հարությունյան 01/28/2022   12:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Հայրենաց պաշտպանի օրվա կապակցությամբ, ընդունել է Արցախի ազատամարտիկների միության մի խումբ անդամների և հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պարգևատրել նրանց պետական պարգևներով:
Երախտագիտություն հայտնելով հայրենանվեր ծառայության համար՝ երկրի ղեկավարն իր խոսքում մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ վերջին պատերազմի հետևանքները չեն կարող մեզ շեղել պետականակերտման այն ճանապարհից, որի համար ավելի քան երեսուն տարի պայքարում է հայ ժողովուրդը:
Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ այն վեհ առաքելությունը, որն ամեն օր իրականացնում են Հայրենիքի պաշտպանները, Հայրենիքի հարատևությունն ապահովելու միջոցն է, իսկ երաշխավորված զարգացումը պայմանավորված է միասնական և համագործակցային աշխատանքով:
16:58 20/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում կառուցվածքային ու կադրային փոփոխություններ կլինեն․ Արայիկ Հարությունյան
17:15 18/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿամո Վարդանյանին շնորհվել է գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում
15:21 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական պաշտոնյայի կողմից բյուջեից անգամ մեկ լումայի յուրացման կամ վատնման դեպքի հայտնաբերման պարագայում, կիրառվելու է խստագույն պատիժ.ԱՀ նախագահ
10:05 10/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆորանոր աղետներից խուսափելու առավել գործուն և արդյունավետ մեխանիզմը ՀԱՊԿ խաղաղապահ ուժերի մուտքն էր Ղազախստան. Արցախի նախագահ

Президент Арцаха: последствия недавней войны не могут отклонить нас от пути государственного строительства 01/28/2022   15:02  |  Лента новостей
По случаю Дня защитника Отечества президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял группу членов Союза борцов за свободу Арцаха, наградил их государственными наградами за значительный вклад в дело защиты Родины.
Выразив признательность за патриотическую службу, президент страны в своем выступлении еще раз подчеркнул, что последствия недавней войны не могут отклонить нас от пути государственного строительства, за который армянский народ борется более тридцати лет.
По словам президента Арутюняна, благородная миссия, ежедневно осуществляемая защитниками Родины, - залог  долголетия Родины, а гарантированное развитие обусловлено совместной работой.