Անլուրջ է նման քննարկումներ իրականացնելը, քանի դեռ նախագահի հրաժարականն ընդունված չէ.Մարուքյանը՝ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու մասին 01/28/2022   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քանի դեռ նախագահի հրաժարականն ընդունված չէ, անլուրջ է նման քննարկումներ իրականացնելը։ Արմեն Սարգսանը դեռ գործող նախագահ է: Այս մասին Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու մասին խոսակցությունններին.
«Շնորհակալ եմ այն մարդկանց, որոնք անընդհատ ինձ տեսնում են տարբեր բարձր պաշտոններում»,-ասաց նա:
Մարուքյանը նշեց, որ իրեն թեկնածություն առաջադրելու առաջարկ էլ չի եղել.
«Քանի դեռ նախագահի լիազորությունները դադարեցված չեն, ես վստահ եմ, որ իշխանությունը չի էլ քննարկել այդ հարցը»,-ասաց նա:
Հարցին՝ գործող իշխանության օրոք իրեն պատկերացնու՞մ է որևէ պաշտոնի, ԼՀԿ ղեկավարն ասաց.
«Ինձ իշխանությունից որևէ պաշտոնի առաջարկ չի արվել, որ պատկերացնեմ, կամ՝ չպատկերացնեմ, ես ինձ միշտ խորհրդարանում էի տեսնում, հիմա խորհրդարանում չեմ, բայց դա չի նշանակում որ չենք ծառայում մեր երկրին»,-ասաց նա:
18:58 25/01/2022  |  Քաղաքական«Գրպանային «պոլի փայտ» լինի, անունն ինչ ուզում եք, դրեք. Քաղտեխնոլոգը՝ նախագահի թեկնածուի շրջանառվող անունների մասին

Марукян прокомментировал вероятность выдвижения его кандидатуры на пост президента Армении 01/28/2022 13:18 | Лента новостей
Лидер партии “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян прокомментировал разговоры о выдвижении его кандидатуры на пост президента Армении.
По его словам, пока отставка Армена Саркисяна с поста президента не принята, вести подобного рода дискуссии несерьезно.
“Я благодарен всем тем, кто постоянно видит меня на различных высоких постах. Пока полномочия президента не прекращены, я уверен, что власти этот вопрос даже не обсуждали ”, - сказал он в беседе с журналистами в воинском пантеоне “Ераблур”.
В ответ на вопрос, представляет он себя на какой-либо должности при действующей власти, лидер “Просвещенной Армении” заявил, что не получал от нынешнего руководства каких-либо предложений.
“Я не получал от власти предложений по поводу занятия какой-либо должности, чтобы представлять или не представлять. Я себя всегда вижу в парламенте. Сейчас меня там нет, но это вовсе не означает, что мы не служим нашей стране”, - заявил он.