Վարանդայից հայտնաբերվել է զինծառայողի աճյուն 01/28/2022 17:19 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարները հայտնաբերել ու տարհանել են ևս մեկ հայ զինծառայողի (ռազմական գործողությունների մասնակից պահեստազորային, կամավորական) աճյուն:
Նրա ինքությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1709 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

Останки еще одного военнослужащего обнаружены в Варанде 01/28/2022   17:37  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Останки еще одного погибшего армянского военнослужащего обнаружены в ходе поисков в Варандском районе(Физули). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
Сообщается, что поиски вел один спасательный отряд.
"Спасатели обнаружили и эвакуировали останки еще одного армянского военнослужащего(резервиста, добровольца, участвовавшего в боевых действиях). Его личность будет установлена после судебно-медицинской экспертизы", - говорится в сообщении.
С 13-го ноября 2020 года  по сей день в ходе поисков и  в результате обменами телами с азербайджанской стороны  в общей сложности подтверждено обнаружение останков 1709 погибших.