Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթները կազատվեն «օդի տուրքից» 01/26/2022   16:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթների ուղևորները 3 տարով ազատվել են 10 000 դրամ «օդի տուրքից»։ Այս հրամանը հունվարի 20-ին ստորագրել է ՔԱԿ նախագահի պաշտոնակատար Միհրան Խաչատրյանը։
Նշենք, որ ՔԱԿ-ն այս արտոնությունը տրամադրել է «Pegasus Airlines» ավիաընկերությանը։ Քաղավիացիայի կոմիտեն այս ավիաընկերությանը Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ երթուղով չվերթներ իրականացնելու թույլտվություն էր տվել հունվարի 10-ին։
Այսպիսիով «Pegasus Airlines» ավիաընկերությունը փետրվարի 3-ից մինչև թետրվարի 6-ը կիրականացնի 2 չվերթ, իսկ փետրվարի 7-ից մինչև մարտի 27-ը՝ շաբաթական 3 չվերթ կիրականացնի։

Пассажиры рейса Ереван-Стамбул-Ереван будут освобождены от "налога на воздух" 01/26/2022   17:36  |  Лента новостей
Пассажиры рейса Ереван-Стамбул-Ереван на три года  будут освобождены от "налога на воздух" в размере 10 тыс. драмов. Соответствующий приказ подписал исполняющий обязанности председателя Комитета гражданской авиации Мигран Хачатрян.
Отметим, что КГА предоставил эту льготу авиакомпании "Pegasus Airlines". Комитет гражданской авиации выдал этой авиакомпании разрешение на выполнение рейсов Стамбул-Ереван-Стамбул 10 января.
Таким образом, авиакомпания "Pegasus Airlines" с 3 по 6 февраля осуществит 2 рейса, а с 7 февраля по 27 марта – 3 рейса в неделю.