ՀՀ կառավարությունն Արցախին 144 մլրդ դրամի աջակցություն կտրամադրի. Փաշինյան 01/24/2022   17:48  |  Մեկնաբանություն
2022 թվականին Հայաստանի կառավարությունը շուրջ 144 մլրդ դրամի բյուջետային աջակցություն է տրամադրելու Արցախին: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում Արցախի նախագահի հետ համատեղ քննարկել ենք ենթակառուցվածքների զարգացման, բնակարանաշինության, սոցիալական խնդիրների լուծման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներն ու առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը»,-գրել է վարչապետը։
19:09 23/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի իշխանության «բարեփոխումները» բացասաբար են ազդդում արդարադատության որակի ու դատական իշխանության անկախության վրա. Փորձառու դատավորները ծանրաբեռնվում են մանր գործերով
17:54 23/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն իրավունք ունի Իլհամ Ալիևից փակ ծրարով պարգևավճար ակնկալել․Ղազարյան
12:13 23/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը կպատասխանի լրատվամիջոցների հարցերին
10:15 22/01/2022  |  ՄամուլՊարտվածների «հաղթանակը» սեփական ժողովրդի նկատմամբ. «Փաստ»
22:28 21/01/2022  |  ՔաղաքականՊուտինի հետ օրը 10 անգամ խոսողի ինչի՞ն է պետք Էրդողանի հետ հանդիպումը. Խոսրով Հարությունյան (տեսանյութ)
17:45 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Եվրոպական միության պատվիրակությանը
14:10 21/01/2022  |  ՄեկնաբանությունՔՊ-ի՝ ՄԻՊ թեկնածու Քրիստինե Գրիգորյանն առանց աշխատանքի է մնալու շուրջ մեկ ամիս
13:59 21/01/2022  |  ՎերլուծություններԻնտելեկտուալ հոգևոր հայրն ու ուշիմ յուր աշակերտը. Կապիտուլյանտի ուսապարկը ԱԺ ամբիոնից իր տիրոջ հիմնական մասնագիտությունը «վերբալ մարմնավաճառ» է անվանում
11:44 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի որոշմամբ՝ Սիսիան Պօղոսեանը նշանակվել է ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ
09:48 21/01/2022  |  ՄամուլՓաշինյանի հետ սելֆի արած քննիչները բարձր պաշտոններ են ստանում. «Ժողովուրդ»

Правительство Армении предоставит Арцаху помощь в размере около 144 млрд драмов - Пашинян 01/24/2022   17:59  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
“В 2022 году правительство Армении предоставит Арцаху бюджетное содействие в размере около 144 млрд драмов. В ходе встречи в правительстве РА совместно с президентом Арцаха Араиком Арутюняном были обсуждены проведенные работы в направлении развития инфраструктуры, жилищного строительства, решения социальных проблем и предстоящие проекты”, - написал Пашинян на своей странице в Facebook.
12:25 19/01/2022  |  Лента новостейАзербайджан препятствует визиту представителей международных организаций в регион – глава МИД Арцаха
17:00 18/01/2022  |  Лента новостейСНБ Арцаха призывает воздерживаться от распространения сомнительной информации