Ընտրվելու դեպքում հետ չեմ վերցնելու Արման Թաթոյանի կողմից ՍԴ ներկայացված դիմումները. ՄԻՊ թեկնածու 01/21/2022   18:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՄԻՊ թեկնածու Քրիստինե Գրիգորյանը ԱԺ-ում հայտարարեց, որ ընտրվելու դեպքում հետ չի վերցնի Արման Թաթոյանի կողմից Սահմանադրական դատարան ներկայացրած դիմումները։
Ըստ նրա՝ դա ունի տրամաբանական բացատրություն։
«Ես չեմ ուզում, որ մարդու իրավունքների հերթական պաշտպանը նման պահվածքով փորձի արատավորել ողջ կառույցի հեղինակությունը։ Ես կարծում եմ, որ անկախ որոշ հարցերի շուրջ մեր, հնարավոր է, տարբեր մոտեցումներից՝ ինստիտուցիոնալ զարգացումը շատ ավելի կարեւոր նպատակ է»,- ասաց Քրիստինե Գրիգորյանը։
17:58 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորին դատարանի շենքի պատուհանից նետելը, դատարանների, ԱԺ շենքերի շրջափակելը օրինակա՞ն է. պատգամավորի հարցեին ՄԻՊ-ի թեկնածուն չկարողացավ պատասխանել
16:43 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդարանը քննարկում է ՄԻՊ պաշտոնում Քրիստինե Գրիգորյանի թեկնածության հարցը
14:10 21/01/2022  |  ՄեկնաբանությունՔՊ-ի՝ ՄԻՊ թեկնածու Քրիստինե Գրիգորյանն առանց աշխատանքի է մնալու շուրջ մեկ ամիս
11:47 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔրիստիննե Գրիգորյանն ազատվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից
15:43 12/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼավ որոշում չէր. Քրիստինե Գրիգորյանը՝ դատարանները շրջափակելու վերաբերյալ Փաշինյանի կոչի մասին
15:34 12/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ դժվար կլինի Արման Թաթոյանի սահմանած նշաձողը պահելը. Գեղամ Մանուկյանը՝ ՄԻՊ-ի թեկնածուին
12:32 17/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔրիստինե Գրիգորյանն առաջադրվեց ՄԻՊ պաշտոնում
11:50 17/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս չեմ պնդում, որ ճանաչված չեմ, բայց ես պնդում եմ, որ ես ունեմ հեղինակություն.ՄԻՊ թեկնածու
10:38 17/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ հանձնաժողովում քննարկվում է ՄԻՊ–ի պաշտոնում Քրիստինե Գրիգորյանի թեկնածությունն առաջադրելու հարցը

Кандидат в омбудсмены Армении: в случае избрания я не собираюсь отзывать заявления, представленные Татояном в КС 01/21/2022   18:28  |  Лента новостей
Кандидат в омбудсмены Армении Кристине Григорян на заседании парламента в пятницу заявила, что в случае избрания не планирует отзывать заявления, которые Арман Татоян подал в Конституционный суд РА.
По ее словам, этому есть логичное объяснение.
“Я не хочу, чтобы очередной Защитник пав человека подобным поведением пытался дискредитировать авторитет всей структуры. Я полагаю, что вне зависимости от наших возможных различных подходов в определенных вопросах  институциональное развитие является гораздо более важной целью”, - сказал Кристине Григорян.
12:04 08/12/2021  |  Лента новостейОмбудсмен Армении в Париже рассказал о продолжающейся геноцидальной политике Азербайджана