Ապարանի տարածաշրջանում, Երևան-Սևան, Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհներին բուք է, Կապան-Տաթեւ ճանապարհը` մասամբ փակ. ԱԻՆ 01/20/2022   09:17  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Փակ են Արագածոտնի մարզում Ամբերդ ամրոցից դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը, Կապան-Տաթև ավտոճանապարհի Վերին Խոտանանի հատվածը և Վարդենյաց լեռնանցքը։
Գյումրի-Վանաձոր ավտոճանապարհի Ջաջուռի հատվածը, Դիլիջան-Վանաձոր, Նոյեմբերյան-Իջևան և Շիրակի մարզի Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների (բուք է) ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են։
Դիլիջանի ոլորաններում, Սյունիքի, Արագածոտնի և Շիրակի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Երևանում, Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում (բուք է), Վայոց ձորի, Արարատի, Արմավիրի, Սյունիքի, Տավուշի, Կոտայքի մարզերում տեղում է ձյուն։
Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանում, Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 24-39-րդ կմ-ին և Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհին բուք է։
12:14 02/01/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈւշադրություն. Ամբերդ ամրոցից դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը փակ է
12:14 02/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈւշադրություն. Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները փակ են
18:35 01/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈւժեղացված հսկողություն ավտոճանապարհներին (տեսանյութ)
09:22 18/03/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԼարսը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
09:30 17/03/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱմբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները անորոշ ժամանակ փակ կլինեն

Снег, метель, гололед: МЧС Армении предупреждает водителей о сложной ситуации на дорогах из-за непогоды 01/20/2022 10:17 | Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 20-е января.
Затруднено движение автомобилей на Джаджурском участке автомагистрали Гюмри-Ванадзор, а также на трассах Дилижан-Ванадзор, Ноемберян-Иджеван и на дорогах в Ашоцком и Амасийском районах Ширакской области(из-за метели).
На Дилижанском перевале, на дорогах в Сюникской, Арагацотнской и Ширакской областях местами образовался гололед.
В Ереване, в Вайоцдзорской, Араратской, Армавирской, Сюникской, Тавушской и Котайской областях идет снег. МЧС Армении также предупреждает о метели на участке Сараван-“Зангер”.
Ведомство также предупреждает о метели в Апаранском районе Арагацотнской области, на 24-39 км дороги Ереван-Севан и трассе Ланджик-Мастара
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс закрыта для проезда грузовиков.