Դավիթ Տոնոյանը պահանջելու է դռնբաց դատական նիստեր. Փաստաբանական խմբի հայտարարությունը 01/18/2022   10:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի փաստաբանական խումբը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, նշված է.
«Հունվարի 19-ին նախատեսված առաջին դատական նիստին ընդառաջ վերահաստատում ենք պարոն Տոնոյանի նախկինում արված հայտարարությունն առ այն, որ իր վերաբերյալ քրեական գործով դատաքննության փուլում նա պահանջելու է դռնբաց դատական նիստեր՝ քրեական գործի հրապարակային քննություն ապահովելու համար:
Մատակարարված հրթիռների քանակիը ձեռքբերման գինը, դրանց տեսակը, մատակարարման ժամանակահատվածը և գործի այլ հանգամանքները նախաքննական մարմնի և դատախազության հաղորդագրություններով, հրապարակումներով արդեն իսկ բացահայտված լինելու պայմաններում այլևս խոսք չի կարող լինել որևէ պետական անվտանգության, գաղտնիքի կամ դռնփակ դատական նիստ անցակցնելու մասին: Ուստի մեր համոզմամբ, դռնփակ նիստերի անցկացմամբ փորձ է արվելու չբացահայտել քրեական գործում ապացույցների բացակայությունը եւ մեղադրող կողմի հիմնավորումների սին լինելը:
Բացի այդ, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը եւ տարբեր շրջանակներ հիշյալ քրեական գործը փորձել են արհեստականորեն կապել 44-օրյա պատերազմի հետ, ուստի Դավիթ Տոնոյանը անհրաժեշտ է համարում, որ քրեական գործի հրապարակային քննությամբ պարզվի եւ հերքվի նաեւ այդ հանգամանքը»։
20:12 10/01/2022  |  Դատական ռեպորտաժներԴատախազությունն ամիսներ անց հաստատեց. Արտակ Դավթյանին մեղադրանք է առաջադրվել, իսկ գործը դատարանում է
18:39 10/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազը հաստատել է Դավիթ Տոնոյանի, Պատրոն Դավոյի գործով մեղադրական եզրակացությունը. մեղադրյալների թվում է նաեւ Արտակ Դավթյանը
10:38 03/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Քավության նոխազ» գտնելու տեսանելի ցանկությունն, այսպես ասած, սավառնում է քաղաքական դաշտում, բայց, կարծում եմ, այս առումով լինելու են անակնկալներ․Դավիթ Տոնոյան
10:15 30/12/2021  |  ՄամուլԴավիթ Տոնոյանը հանդես կգա սենսացիոն բացահայտումներով. «Հրապարակ»
16:34 28/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը չի դադարեցվի. ԱԱԾ-ն մերժեց միջնորդությունը
12:23 27/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին միջնորդություն է ներկայացվել

Экс-министр обороны Армении Давид Тоноян потребует проведения открытых судебных заседаний - заявление 01/18/2022   10:40  |  Лента новостей
Бывший министр обороны Армении Давид Тоноян намерен требовать проведения открытых судебных заседаний для обеспечения публичного рассмотрения возбужденного в его отношении уголовного дела. Об этом говорится в заявлении адвокатов Давида Тонояна.
"В условиях, когда в сообщениях органа предварительного расследования, прокуратуры, в публикациях раскрыты стоимость приборетения поставленных в Армению ракет, их тип, период поставок и иные обстоятельства дела, не может идти и речи о государственной безопасности, тайне или проведении закрытого судебного заседания. Поэтому проведением закрытых судебных слушаний предпринимается попытка скрыть отсутствие каких-либо доказательств в уголовном деле, а также безосновательность доводов стороны обвинения", - говорится в заявлении.
Кроме того, как отмечается в заявлении, Служба национальной безопасности и различные круги пытались искусственно увязать это уголовное дело с 44-дневной войной, посему Давид Тоноян считает необходимым выяснение и опровержение также данного обстоятельства по итогам публичного рассмотрения уголовного дела.