Կրակոցներ Կարմիր Շուկայում. Մանկապարտեզի մոտ կայանված մեքենան այրվում է 01/10/2022   15:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Инфотека 24 կայքի աղբյուրները հաղորդում են, որ Արցախում՝ Կարմիր Շուկայում այս պահին կրակոցներ են լսվում։ Հաջողվել է նկարահանել, թե ինչպես է կրակի հետևանքով մեքենա այրվում։
«Հատկանշական է, որ ադրբեջանցի զինվորականները կրակ են բացել հայկական դիրքերի վրա ՀԱՊԿ-ի առցանց գագաթաժողովից անմիջապես հետո»,- գրում են կայքում։
Նույն կայքի տելեգրամյան ալիքից հաղորդում են, որ մեքենան, որի վրա ադրբեջանցի զինվորականները կրակ են բացել, գտնվում է համայնքի մանկապարտեզի շենքի մոտ։ Այդ պատճառով մանկապարտեզի երեխաներին տարհանում են։ Հայտնում են նաև, որ ռուս խաղաղապահները ուղևորվում են դեպի Կարմիր Շուկա։
Տեղեկության իսկությունը պարզելու համար «Փաստինֆո»-ն փորձեց կապ հաստատել ՊԲ-ի և համայնքապետարանի հետ, սակայն համայնքապետը հայտնեց, որ այս պահին չի կարող խոսել, իսկ ՊԲ-ից զանգերն անպատասխան մնացին։
14:05 02/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ադրբեջանական կողմը մի քանի րոպե շարունակ կրակել է. ձայները լսվել են Կարմիր Շուկայում
14:50 03/09/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Կարմիր շուկայում այսօր մեկ ժամ շարունակ կրակոցներ են լսվել. հակառակորդի նպատակը բնակչության մեջ խուճապ մտցնելն է
18:46 18/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմիր Շուկայի բնակիչներն անհանգստացած են, ռուս խաղաղապահներից պահանջում են կարգի հրավիրել իրենց տարածքով անցնող ադրբեջանցիներին

ВС Азербайджана открыли огонь по общине Кармир Шука в Арцахе, загорелась машина у детсада 01/10/2022   15:44  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
ВС Азербайджана вновь открыли огонь по арцахской общине Кармир Шука (Красный базар), сообщает сайта Инфотека 24.
“Следует отметить, что обстрел начался сразу после проведения видеоконференции лидеров стран-членов ОДКБ по Казахстану под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Заявления, сделанные в ходе саммите, явно пришлись не по душе Турции и Азербайджану, оставшихся не у дел в данном кризисе”,- пишет издание.
Сообщается, что в результате обстрела сгорела машина одного из местных жителей. Она находилась непосредственно возле детского сада, откуда все дети были эвакуированы.
На Telegram-канале Инфотека 24 появилось сообщение, что российские миротворцы направляются в Кармир Шука.
За уточнениями ИА "ФактИнфо" обратилось в АО и администрацию общины. В администрации заявили, что в данный момент не могут говорить, в АО на звонки не ответили.