Հունվարի 10-ին կհրապարակվի հանրային վայրեր այցելելիս պատվաստման սերտիֆիկատ կամ թեստի պատասխան ներկայացնելու մասին հրամանը 01/05/2022   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն այսօր կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարեց, որ երկուշաբթի կհրապարակվի հրաման, համաձայն որի՝ հանրային սննդի վայրեր, մշակութային միջոցառումներ, համերգներ, թատրոններ այցելելուց քաղաքացիները պետք է ներկայացնեն կամ ՊՇՌ բացասական թեստի արդյունք կամ պատվաստման սերտիֆիկատ:
«Մենք արդեն շրջանառել և ամփոփել ենք այն: Առաջիկա 15 օրվա ընթացքում այն ուժի մեջ կմտնի: Հեռախոսի հավելվածները հավաստում են թե՛ պատվաստման, թե՛ թեստավորման արդյունքները, և դրանք ցույց տալով հնարավոր է մտնել բոլոր հանրային վայրեր»,-ասաց նախարարը:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ նկատեց՝ գործընթացը թվայնացված է և թղթերի տրցակներ պահելու անհրաժեշտություն չկա:
11:31 05/01/2022  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 129 նոր դեպք. մահացել է 4 քաղաքացի
22:23 04/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում կորոնավիրուսից զոհերի թիվը գերազանցել է 14 հազարը
20:01 04/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՇվեդիայի թագավորական զույգը վարակվել է կորոնավիրուսով
13:28 04/01/2022  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանում արտադրված «Սպուտնիկ Լայթ»-ն արդեն կիրառության մեջ է. կօգտագործվի որպես խթանիչ դեղաչափ
11:48 04/01/2022  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակման 90 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 3 քաղաքացի

Непривитым без теста вход запрещен: глава Минздрава Армении анонсировала новые ограничения 01/05/2022   13:34  |  Коронавирус
Власти Армении планируют ввести ограничения на посещение общественных мест.
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян на сегодняшнем заседании заявила, что соответствующий приказ будет обнародован в понедельник, 10 января. Согласно приказу, граждане при посещении объектов общественного питания и учреждений культуры, в том числе концертных залов и театров, должны будут предъявить отрицательный результат ПЦР-теста или сертификат о вакцинации.
“Мы уже ввели егов обращение...В течение ближайших 15 дней он вступит в силу”, - сказал министр. Она также пояснила, что сертификат и результаты теста можно будет предъявить и с телефона, через приложение.