Վայոց ձորում հայտնաբերվել է Ժամկետային զինծառայողի դի` գլխի մասում հրազենային վիրավորումով. ձերբակալվել է ծառայակիցը 01/04/2022   10:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2021թ. դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 10։50-ի սահմաններում, Վայոց Ձորի մարզում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական հենակետերից մեկում հայտնաբերվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Մովսես Արամայիսի Թադևոսյանը (ծնվ. 2003թ.)՝ գլխի մասում հրազենային վիրավորումով։ Հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին շարքային Թադևոսյանը մահացել է։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Դեպքի առնչությամբ իրականացված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է զոհված զինծառայողի ծառայակիցը։ Ընթանում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Մովսես Թադևոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий скончался в Армении, задержан его сослуживец – Минобороны 01/04/2022   10:20  |  Актуальная тема
31 декабря 2021 года, около 10:50, на одном из боевых постов воинской части, расположенной в Вайоцдзорской области, был обнаружен военнослужащий срочной службы, рядовой Мовсес Арамаисович Тадевосян(2003 года рождения) с огнестрельным ранением в голову. По дороге в больницу рядовой Тадевосян скончался. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
"В результате оперативных действий, предпринятых в связи с происшествием, по подозрению в совершении указанного преступления был задержан сослуживец погибшего военнослужащего. Для полного выяснения обстоятельств инцидента ведется расследование", - говорится в сообщении оборонного ведомства РА.
Министерство обороны Армении разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Мовсеса Тадевосяна.