Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է հնարավորինս աջակցել նոր նախաձեռնություններին.փոխվարչապետն ընդունել է «Հարդ Ռոք Կաֆե Ինթերնեյշնլի» փոխնախագահին 12/13/2021   14:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 13-ին ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն ընդունել է «Հարդ Ռոք Կաֆե Ինթերնեյշնլի» ֆրանչայզի գործառնությունների և զարգացման գծով փոխնախագահ Անիբալ Ֆերնանդեսին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի տնօրեն Դավիթ Փափազյանը:
Փոխվարչապետը ողջունել է հյուրին՝ արտահայտելով իր ուրախությունը հանրաճանաչ բրենդի՝ Հայաստան մուտք գործելու և նոր բիզնես նախաձեռնության կապակցությամբ: Նա նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը բիզնեսի կողքին է և պատրաստ է հնարավորինս աջակցել նոր նախաձեռնություններին, որոնք ոչ միայն տնտեսական նշանակություն կունենան, այլև կնպաստեն գործարար կապերի ընդլայնմանը և նոր ներդրումներ կներգրավեն: Համբարձում Մաթևոսյանը ողջունել է «Հարդ Ռոք Կաֆե»-ի բացումը Երևանում, որը նախատեսվում է 2022թ. երկրորդ եռամսյակում: Նրա համոզմամբ՝ այն կնպաստի ինչպես Երևանի քաղաքային միջավայրի՝ ներկայումս ընթացող որակական փոփոխությանը, այնպես էլ սպասարկման ոլորտի զարգացմանը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել ընթացող երկկողմ համագործակցությունը «Հարդ Ռոք Կաֆե Ինթերնեյշնլի» և ԱՆԻՖ-ի միջև՝ կարևորելով նմանատիպ հեռանկարային ծրագրերի իրականացումն ու այսպիսի համաշխարհային ցանցերի մուտքը Հայաստան: Ընդգծվել է, որ «Հարդ Ռոք Կաֆե»-ի բացումը Երևանում կարող է նախադեպային լինել մյուսների համար:
Առաջին «Հարդ Ռոք Կաֆեն» բացվել է Լոնդոնում 1971թ.: Ներկայումս ցանցը գործում է ավելի քան 70 երկրներում: Ծրագիրը համաֆինանսավորվում է ԱՆԻՖ-ի կողմից՝ 48% մասնակցության չափով։ ԱՆԻֆ-ը ծրագրին մասնակցում է Covid-19-ի տնտեսական հետևանքների մեղմման նպատակով ստեղծված դուստր ընկերության հակաճգնաժամային ֆոնդի ծրագրերի շրջանակներում։
13:50 11/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի համար կանաչ ապագայի տեսլականն այլընտրանք չունի. փոխվարչապետ
19:39 08/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀամբարձում Մաթևոսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարին
16:28 30/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետը և վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը մասնակցել են Արմավիրի քաղաքային մարզադաշտի վերաբացմանը
11:34 26/11/2021  |  ՄեկնաբանությունՀետևողականորեն շարունակելու եմ զբաղվել Արմավիրի մարզի խնդիրների լուծմամբ. Մաթևոսյան
11:12 25/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿանեմ հնարավորը՝ արդարացնելու ձեր և մեր հայրենակիցների ակնկալիքները. Համբարձում Մաթևոսյան
10:16 25/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀամբարձում Մաթևոսյանը նշանակվեց փոխվարչապետ. Նախագահը ստորագրեց հրամանագիրը

Открытие Hard Rock Cafe в Ереване запланировано на второй квартал 2022 года 12/13/2021   15:48  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении Амбарцум Матевосян 13 декабря принял вице-президента отдела франчайзинга и развития Hard Rock Cafe International Анибаля Фернадеса.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, на встрече присутствовал также директор Фонда государственных интересов Армении (ANIF) Давид Папазян.
Вице-премьер поприветствовал гостя, выразив радость в связи с выходом известного бренда на рынок Армении и новой бизнес-инициативой. Он отметил, что правительство Армении поддерживает бизнес и готово максимально содействовать новым инициативам, которые будут иметь не только экономическое значение, но и будут способствовать расширению деловых связей и привлечению новых инвестиций.
Амбарцум Матевосян приветствовал открытие Hard Rock Cafe в Ереване, которое намечено на второй квартал 2022 года. По его словам, это будет способствовать как качественному изменению городской среды Еревана, так и развитию сферы услуг. Собеседники высоко оценили налаженное двустороннее сотрудничество между Hard Rock Cafe International и ANIF, подчеркнув важность реализации подобных перспективных программ и прихода таких всемирных сетей на рынок Армении. Было подчеркнуто, что открытие Hard Rock Cafe в Ереване может стать прецедентом для других компаний.
Первое Hard Rock Cafe открылось в Лондоне в 1971 году. В настоящее время сеть работает более чем в 70 странах мира. Программа софинансируется ANIF с долей в 48%. ANIF участвует в программе в рамках программы антикризисного фонда дочерней компании, созданной для смягчения экономических последствий Covid-19.
17:18 14/09/2020  |  Лента новостейПашинян обсудил с Эрнекяном текущие и предстоящие инвестиционные программы